Lauksaimniecības objekti no sendvičpaneļiem

Lauksaimniecībā izmantojamu ēku būvniecībā materiālu izvēli nosaka vairāki faktori — izmaksas, izturība, ilgmūžība, ugunsdrošība, siltuminerce, ekoloģija un vēl vairāki citi. Sendvičtipa paneļi ir viens no materiāliem, kurš sekmīgi apvieno visas šīs īpašības. Sendvičpaneļus ļoti plaši izmanto kā celtniecības materiālu lauksaimniecības un ražošanas ēkām: lopu un putnu novietnes un fermas, noliktavu telpas, ražošanas objekti, pārtikas pārstrādes objekti, tehnikas uzglabāšanas telpas utml. Plānojot lauksaimniecības ēku, jāņem vērā sekojošais: kādam mērķim ēka tiks izmantota, vai tiks pakļauta krasām temperatūras svārstībām, kāda būs vēja un sniega slodze uz konstrukciju. Speciālos objektos, kuros notiek dažādi tehnoloģiskie procesi, saistīti ar kaitīgu ķīmisku vielu izdalīšanos, pastāv risks kontaktam ar kodīgiem šķidrumiem. Tādos novērojami arī citi nelabvēlīgi apstākļi, kurus nepieciešams ņemt vērā.

Sendvičpaneļi lauksaimniecības objektiem

Viens no specifiskiem objektu veidiem, kuros tiek uzstādīti sendvičpaneļi, ir telpas, kas paredzētas dzīvnieku uzturēšanai. Apsverot lopu un putnu novietņu izveidi, jāņem vērā riski, ko rada tādi ārēji faktori kā vides piesārņojums, troksnis un vibrācija. Dzīvniekiem domāto ēku plānojumam, konstrukcijai un uzturēšanai jābūt tādai, lai tiktu nodrošināti higiēnas un ugunsdrošības apstākļi, un to pilnībā spēj nodrošināt sendvičpaneļi. Lai nodrošinātu ugunsdrošību, labākais būs panelis ar minerālvati. Siltinātas dzīvnieku mītnes būvē no materiāliem, kuriem ir atbilstoša siltumizolācija, piem., sendvičpaneļiem ar poliizocianurāta slāni. Parasti tāda tipa ēkās paneļi ir pakļauti kontaktam ar dzīvnieku atkritumiem, kuru galvenais komponents ir amonjaks un tā atvasinājumi. Tās ir ļoti agresīvas vielas, ar kurām saskaroties segumi ļoti ātri sarūsē un sabojājas. Sendvičpaneļu apdares loksnes ir apstrādātas ar speciālu pārklājumu, kas ļauj tos sekmīgi izmantot dažādās agresīvās vidēs. Sendvičpaneļi ir lieliski piemēroti arī padomju laikā būvētu lauksaimniecības ēku renovācijai

Sendvičpaneļi produktu pārstrādes objektiem

Sendvičpaneļi tiek izmantoti arī lauksaimniecības produkcijas pārstrādes objektos. Tos var izmantot visur, kur ir jāievēro īpaša higiēna, kur paneļi saskarē ar ražojumiem neietekmē tos, kā arī tur, kur nepieciešama izturība pret ķīmiskiem līdzekļiem, kurus izmanto, pārstrādājot lauksaimniecības produkciju un uzkopjot telpas.

Prasības, kādas tiek izvirzītas paneļiem un to apdares loksnēm izmantojot tos pārtikas ražošanā ir, pirmkārt, - lai nenotiktu reakcija saskaroties ar pārtikas produktiem. Par seguma pārklājuma riska faktoriem tiek uzskatīti. Šādos gadījumos mēs iesakām izmantot vienu no diviem pārklājuma veidiem ar cinka vai alumīnija-cinka slāni, kas pieejami Izopanel produktu klāstā.

Sendvičpaneļi aukstumiekārtām

Sendvičpaneļi var tikt izmantoti objektos, kas paredzēti pārtikas produktu uzglabāšanai - aukstuma un saldējamās kamerās, piemēram, piena dzesēšanas zālēs, augļu un dārzeņu noliktavās.

Sendvičpaneļu uzstādīšanas temperatūra ir +10°C. Aukstumiekārtu paneļiem darba temperatūra ir 0°C. Pateicoties Izopanel paneļu apdares lokšņu un profilu dažādībai un plašai krāsu pārklājumu gammai, Izopanel produkti sniedz neatkārtojamu, unikālu izskatu jebkuram celtniecības objektam. Ekspluatācijas laikā nepieciešams periodiski – vismaz vienu reizi gadā veikt objekta pārbaudi.

Lai saņemtu informāciju par izmaksām, termiņiem vai pasūtītu projektu, lūdzam sazināties ar Izopanel speciālistiem pa t. +371 66116722 vai info@izopanel.org. Informācija par sendvičpaneļiem www.izopanel.lv.

Par Izopanel
Izopanel Latvijas pārstāvniecība piedāvā sendvičpaneļus par pieņemamām cenām un atbilstošus augstākajiem kvalitātes standartiem. Izopanel produkcijas priekšrocība prasīgajā būvniecības tirgū ir augsta tehnoloģisko risinājumu kvalitāte, kā arī īpaša pieeja klientam. Izopanel piedāvā sendvičpaneļus, kuri izmantojami ēku celtniecībā, apdarē un siltumizolācijas nodrošināšanā, kā arī auksti velmētos tērauda profilus un notekcauruļu risinājumus.

Sagatavoja:
SIA Izopanel
t. +371 66116722
e. info@izopanel.org
www.izopanel.lv

Reklāmraksti