DNB pensiju plāni pērn saglabājuši tirgus līderpozīcijas

DNB bankas pensiju plāni 2012.gadā ir saglabājuši tirgus līderpozīcijas. Starp visiem pensiju 2. līmeņa pārvaldītājiem Latvijā DNB pensiju plānu vidējais ienesīgums ilgtermiņā – piecu gadu periodā – arī 2012. gadā ir bijis visaugstākais – 5.23% gadā.

Šāds rezultāts sasniegts DNB bankas meitas uzņēmumam, ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrībai (IPAS) DNB Asset Management, piesardzīgi un pārdomāti pārvaldot līdzekļus.

Vērtējumā pa pensiju plāniem DNB Konservatīvais ieguldījumu pensijas plāns aizvadītā gada laikā nopelnīja 10,32% – šis bija labākais gads kopš plāna darbības sākuma un arī labākais rādītājs starp visiem konservatīvajiem pensiju plāniem Latvijā. DNB Sabalansētais ieguldījumu plāns aizvadītā gada laikā nopelnīja 10,04% – arī šis bija labākais starp visiem sabalansētajiem pensiju plāniem Latvijā. Savukārt DNB Aktīvais ieguldījumu plāns ar 9,64% ienesīgumu bija viens no labākajiem starp aktīvajiem plāniem.

Novērtējot IPAS DNB Asset Management stabilo sniegumu ilgtermiņā, DNB pensiju plānu klientu skaits sasniedzis jau 90 000.

„Augstāku ienesīgumu DNB pensiju plāniem palīdzēja sasniegt peļņa no ieguldījumiem Latvijas valsts obligācijās, jo lielākā daļa pensiju plānu aktīvu bija ieguldīta Latvijā, tādējādi ne tikai labi nopelnot DNB pensiju plānu klientiem, bet arī veicinot valsts attīstību un finanšu stabilitāti. Kā arī pelnoši bija ieguldījumi globālās un augošu reģionu akcijās, kuru apjomu pensiju plānos uzturējām tuvu likumdošanā paredzētajam līmenim. Pateicamies visiem, kas mums līdz šim ir uzticējuši savu pensijas līdzekļu pārvaldīšanu. Arī 2013. gadā pensiju pārvaldīšanā uzsvaru joprojām liksim uz pensijas uzkrājumu vērtības pieaugumu ilgtermiņā,” norāda Armands Ločmelis, IPAS DNB Asset Management valdes priekšsēdētājs.

Viņš arī atgādina, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem pensiju 2. līmenis vēl joprojām ir vienīgais uzkrājums. Tāpēc aicina pievērst uzmanību tam, kur ir katra uzkrātais kapitāls un cik labi tas tiek pārvaldīts. Pensiju plāna izvēlē svarīga loma ir gan pensiju plāna pārvaldītājam, gan sev atbilstošas ieguldījumu stratēģijas noteikšanai. Gados jaunākiem cilvēkiem potenciāli ienesīgākas būs sabalansētās un aktīvās stratēģijas, kuru līdzekļi daļēji tiek ieguldīti akcijās. Savukārt cilvēki pirmspensijas vecumā var izvēlēties pensiju plānu ar zemāku riska pakāpi un prognozējamāku ienesīgumu.

Tikai laikus padomājot par vecumdienām, ikviens varēs atļauties kvalitatīvu veselības aprūpi, ceļojumus un dzīvi bez liekām rūpēm. DNB Uzkrājumu programmas risinājumi ļaus katram atrast piemērotu veidu, kā parūpēties par savu drošību un saglabāt  esošo dzīves līmeni arī pensijā.

DNB banka ir viena no vadošajām universālajām bankām Latvijā pēc aktīvu, depozītu, kredītu un kredītportfeļa apjoma un sniedz klientiem – privātpersonām un uzņēmumiem – konkurētspējīgus finanšu risinājumus, kā arī augsta līmeņa servisu plašā filiāļu tīklā. DNB klienti ir ieguvēji arī tāpēc, ka DNB banka Latvijā ir daļa no DNB  – lielākās finanšu grupas Norvēģijā. 34% no DNB grupas kapitāla pieder Norvēģijas valstij – vienai no bagātākajām un stabilākajām ekonomikām pasaulē. DNB grupa šobrīd ir pārstāvēta 19 pasaules valstīs un ir viena no vadošajām finanšu organizācijām visā Ziemeļvalstu reģionā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti