Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsts lauksaimniekiem

Zemes iegādes jautājums ir aktuāls daudziem lauksaimniekiem, kuri vēlas paplašināt savu saimniecisko darbību. Ja šāda iespēja ir radusies, bet zemes iegādei trūkst nepieciešamā finansējuma, risinājums var būt ALTUM Zemes iegādes kreditēšanas programmas piedāvājums,

Šāds aizdevums paredzēts lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produktu ražošanai un uz tās esošu būvju iegādei, ja būvju kadastrālā vērtība nepārsniedz 30% no zemes kadastrālās vērtības.

Zemes iegādes kreditēšanas programmas noteikumi paredz, ka aizdevums tiek izsniegts ar termiņu līdz 20 gadiem  Aizdevuma saņēmējam ir jābūt reģistrētam VID kā nodokļu maksātājam vai saimnieciskās darbības veicējam. Ja uz atbalstu pretendē jaunais lauksaimnieks, tad kā nodokļu maksātājam attiecīgi jābūt reģistrētam līdz aizdevuma izsniegšanai. Piesakoties atbalstam, aizdevuma saņēmējam būs jāparāda apgrozāmo līdzekļu plūsma. Proti, atbilstoši VID iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par pēdējo noslēgto gadu tā ieņēmumiem no lauksaimniecības produktu ražošanas jābūt vismaz EUR 284 no hektāra, ieņēmumos iekļaujot ES atbalstu pasākumā ”Agrovide” vai apakšpasākumos ”Agrovides maksājumi”.

Kreditēšanas programmai ir arī nelieli ierobežojumi. Zemes iegādes aizdevumu nevar saņemt meža zemes un zemes, uz kuras pilnībā vai daļēji ir mežs, iegādei. Ja uz iegādājamās lauksaimniecībā izmantojamās zemes atrodas mežs, zemes iegādes aizdevumu piešķir tikai no meža brīvās zemes iegādei, bet zemes, uz kuras atrodas mežs, iegādi aizņēmējam jāfinansē no citiem resursiem. Gadījumā, ja aizņēmējs neatdala iegādājamo zemi, uz kuras atrodas mežs, tad zemes iegādes aizdevuma nodrošinājumā tiek iekļauta visa iegādājamā zemes platība. Aizdevuma atteikumu saņems arī aizņēmēji, kuri saskaņā ar EK regulējumu ir definējamu tiek uzskaitīti kā grūtībās nonākušie.

Bez minētās programmas ALTUM piedāvā arī citus aizdevumu variantus dažādu biznesa ieceru īstenošanai. Plašāk par tām var uzzināt ALTUM mājas lapā www.altum.lv vai sazinoties ar ALTUM speciālistiem.

Reklāmraksti