Aicina uz mūziķa Aivara Hermaņa 65 gadu jubilejas koncertu Liepājā

15. martā pulksten 17 koncertzālē “Lielais dzintars” smalki niansētais un mazliet nostalģiskais mūziķis Aivars Hermanis aicina uz savu 65 gadu jubilejas koncertu dzimtajā pilsētā Liepājā.

Koncertu organizē aģentūra “Forte Production”.

Klausītāji A. Hermaņa 65 gadu jubilejas koncertā varēs izbaudīt dziesmas un instrumentālos skaņdarbus, kas iekļauti mūziķa divos solo albumos, kā arī kopdarbos, kas tapuši sadarbībā ar laikabiedriem – dziedātāju Ievu Akurateri, Aiju Vītoliņu un Igo, mūziķiem Uldi Marhilēviču, Juri Kristonu, Raimondu Macatu un Ēriku Upenieku, kā arī ar “Akustisko ģitāru trio (AG 3’o)” dalībniekiem – Kasparu Zemīti un Mārci Auziņu.

A. Hermaņa jubilejas koncertā skatītājiem būs iespēja būt klāt pirmatskaņojumā jaunākajam, retrospektīvajam albumam “igo # hermanis # dziesmas”. Šajā albumā būs apkopotas dziesmas vēl viena liepājnieka Igo izpildījumā, kas radītas pēdējās desmitgadēs. Vairumam dziesmu ir Igo vārdi. Disks nāks klajā ierastu izdevniecības “Upe tuviem un tāliem” apgādā. Albumā papildus (bonusa celiņi) būs pievienotas divas dziesmas no grupas “Remix” repertuāra – “No Rīta” un “Komunālais blūzs”.

“Es ļoti gaidu tikšanos ar klausītājiem Liepājā, jo šī pilsēta ar kultūras un mūzikas dzīves norisēm pagājušā gadsimta 60. un 70. gados mani mudināja nopietni pievērsties mūzikai, kas vēlāk arī kļuva par manu profesiju. Lai arī 40 gadus vairs nedzīvoju savā dzimtajā pilsētā, regulāri sekoju līdzi Liepājas ziņām, kas pieejamas tīmeklī. Es varu droši apgalvot, ka Liepāja manā dzīvē bija, ir un būs pati galvenā pilsēta! Turklāt šī būs lieliska iespēja būt kopā ar citiem Liepājas mūziķiem – Igo un Uldi Marhilēviču. Tiekamies 15. martā “Lielajā dzintarā”!” aicina A. Hermanis.

Mūzikas pamatus A. Hermanis guvis Liepājas mūzikas vidusskolā, kuras leģendārais direktors Valdis Vikmanis neatlaidīgi un pacietīgi mēģināja audzēkņus “pataisīt par cilvēkiem”. Liela ietekme bija arī toreiz tikko Ļeņingradas Konservatoriju absolvējušajam diriģentam Jēkabam Ozoliņam, kurš nenoguris nodarbojās jauno paaudzi, sagatavojot un atskaņojot džezroka programmas kopā ar simfonisko orķestri. Arī gadskārtējie vasaras festivāli “Liepājas dzintars” mūziķim A. Hermanim devuši nozīmīgu pieredzi un veidojuši muzikālo gaumi.

“Pirmo nozīmīgo atzinību karjerā – labākā ģitārista balvu – saņēmu tieši Liepājā, festivālā “Liepājas dzintars 74”, no žūrijas priekšsēdētāja Raimonda Paula rokām. Arī vēlākajos gados daudz esmu sadarbojies ar Liepājas mūziķiem un kultūras dzīves organizētājiem gan koncertos muzicējot, gan koncertus un festivālus rīkojot,” atmiņās dalās A. Hermanis.
Pēdējās desmitgadēs viņa skaņu ieraksti tapuši sadarbībā ar kolēģiem Raimondu Macatu un Vjačeslavu Mitrohinu. Arī jaunā CD fināla master veidots V. Mitrohina studijā “MMB Studio”.

Biļetes uz A. Hermaņa 65 gadu jubilejas koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un “Lielā dzintara” kasē.

Jau vairāk nekā 50 gadus A. Hermaņa sabiedrotais ir ģitāra, kuras virtuozais skanējums aizkustinājis daudzu klausītāju sirdis jau no laikiem, kad Aivars darbojās grupās “Suvenīrs”, “Tip-top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, Valsts Televīzijas un Radio vieglās estrādes mūzikas orķestrī, Raimonda Paula ansamblī, Gunāra Rozenberga bigbendā, Laimas Vaikules grupā un citās mūziķu apvienībās.

Reklāmraksti