Viļņas mērs ierosina iegādāties kādu Grieķijas salu

Lietuvas galvaspilsētas Viļņas mērs Artūrs Zuoks piektdien nācis klajā ar kārtējo neordināro ideju - Lietuvai jāiegādājas sala Grieķijā un jāpievieno tā Viļņas teritorijai.

Viņš skaidroja, ka Lietuvas iedzīvotājiem būtu ne tikai ekskluzīvs ceļojumu galamērķis Vidusjūrā, bet salas iegāde arī būtu lieliska reklāma Lietuvai.

Zuoks klāstīja, ka tas realitātē pārvērtīs 20.gadsimta sākuma ideju par lietuviešu pārvietošanu uz attālu koloniju.

"20.gadsimta sākumā Lietuvas Ģeogrāfijas biedrības prezidents Kazis Pakšts izlēma, ka Lietuvai jāmeklē drošāka teritorija un jānodibina tur kolonija. Viņš ierosināja sameklēt vietu, kas būtu pa pusei neatkarīga no Lietuvas un kļūtu par lietuviešu paradīzi. Sākotnēji viņš izraudzījās Kubu, bet vēlā izvēlējās Sanpaulu Brazīlijā, Angolu vai Madagaskaru. Pakšts pat ierosināja ideju par Utopijas koloniju - Dausuvu," vēsturiskās idejas izklāstīja Viļņas mērs, jautājot, "kādēļ gan mums šo ideju neīstenot?"

Viņš norādīja, ka sala varētu maksāt 6,9 miljonus eiro (4,8 miljoni latu), šo naudu atvēlot privātpersonām vai kompānijām, kas pretim saņemtu celtniecības tiesības uz salas.

Zuoks skaidroja, ka Dausuvā varētu atrasties Lietuvas Tūrisma biroja nodaļa, Druskininku spa centra Vidusjūras atzars, Mūsdienu mākslas centra, Operas un baleta teātra, Lietuvas mākslinieku izveidotās "Fluxus ministrijas" un Klaipēdas jahtkluba filiāles, kā arī Lietuvas vēstnieka Grieķijā rezidence, skautu ziemas nometnes, Saules enerģijas pētījumu centrs un ziemas nometnes un sanatorijas vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Zuoks piebilda, ka no Grieķijas iegādātā sala varētu kļūt par Viļņas 22.mikrorajonu.

Uz salas strādājošajām Lietuvas uzņēmumu filiālēm varētu piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu, kas tiek piešķirts Grieķijai, turklāt Lietuvas tūristi savu naudu atstātu nevis Turcijas vai Ēģiptes kūrortos, bet gan Lietuvai piederošā salā, savu ideju pamatoja Viļņas mērs.

Iespējamās Dausuvas garums ir gandrīz seši kilometri, platums - 0,7-1,5 kilometri. Salas platība ir nedaudz mazāka kā Traķi un ir septiņi kvadrātkilometri. 30-60 kilometrus no salas atrodas trīs lidostas, tuvākā pilsētā - Patra  - ir 21 kilometra attālumā, salu raksturoja Zuoks.

Nesen Zuoks saņēma ikgadējās Nobela  prēmijas parodiju - "IgNobel" Miera balvu par to, ka bija demonstrējis risinājumu automašīnu neatļautas novietošanas problēmai - šo mašīnu samīcīšanu ar bruņutransportieri. Zuoks  kampaņas ietvaros pret automašīnu neatļautu novietošanu augusta sākumā ar bruņutransportieri pārbrauca pāri uz veloceliņa atstātam luksusa klases vieglajam automobilim "Mercedes" kādā ielā netālu no Viļņas centra.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas