Vārdu karš starp Vāciju un Šveici par banku konfidencialitāti vēršas plašumā

Vācijas finanšu ministrs Pērs Šteinbriks ceturtdien asi atbildējis uz Šveicē izskanējušiem apvainojumiem, kuros viņš salīdzināts ar nacistu, kā arī paziņoja, ka saņēmis draudu vēstules no Šveices.

Pieaugošais vārdu karš starp Šveici un Vāciju par banku darbības konfidencialitāti saasinājās trešdien, kad šveiciešu politiķis Tomass Millers pavēstīja, ka Šteinbriks viņam atgādina nacistus.

"Es no Šveices saņemu draudu vēstules un tieku apsaukāts par nacistu līdzskrējēju," intervijā laikrakstam "Sueddeutsche Zeitung" sacīja Šteinbriks. "Tas ir pilnīgi nesamērīgi un nepieņemami."

Millers debatēs parlamentā salīdzināja Šteinbriku ar "to vāciešu paaudzi, kas maršēja pa ielām, ģērbušies ādas mēteļos, zābakos un apsējiem uz rokām".

Millers paziņoja, ka Šteinbrika uzvedība viņam atgādina "šo nepatīkamā vācieša" tēlu.

Millers to pavēstīja karstās debatēs Šveices parlamentā pēc valdības pieņemtā lēmuma atvieglot banku darbības konfidencialitātes noteikumus, pakļaujoties Vācijas vadītajai globālajai kampaņai pret tā dēvētājām nodokļu patvēruma valstīm.

Šteinbriks, kurš pagājušajā gadā sadusmoja Šveici, aicinot nodokļu jautājumā lietot "burkāna un nūjas" metodi, sestdien atkal izraisīja sašutuma vētru, salīdzinot savu dienvidu kaimiņu ar "indiāņiem", kuri pārbijušies bēg no kavalērijas.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas