Ukrainas drošības dienests veic kratīšanu gāzes kompānijas "Naftogaz" galvenajā birojā

Ukrainas drošības dienests (SBU) trešdien veica kratīšanu valsts gāzes kompānijas "Naftogaz" galvenajā birojā Kijevā. SBU pārstāve Marina Ostapenko pavēstīja, ka kratīšana veikta kriminālizmeklēšanas ietvaros.

"Tā ir izmeklētāju grupa, nevis cilvēki maskās. Un lai "Naftogaz" nestāsta melus, ka viņiem par to nav teikts. Ikviens zināja, ka izmeklētāji atsavinās dokumentus. Viss ir likuma ietvaros," sacīja pārstāve.

"Naftogaz" pārstāvis Iļja Savins trešdien žurnālistiem paziņoja, ka kompānijas galvenajā birojā ieradušies aptuveni 20 maskās un melnās kamuflāžas drēbēs ģērbušies bruņoti vīrieši.

"Viņi ieradās ģērbušies melnās maskās un melnā kamuflāžā, neuzrādot nekādus dokumentus. Protams, apsardze viņus neielaida, bet viņi pārlēca pāri turniketam un devās uz kompānijas vadības birojiem trešajā stāvā," žurnālistiem pavēstīja kompānijas pārstāvis Iļja Savins.

"Naftogaz" juridiskā departamenta vadītājs Serhijs Davidenko sacīja, ka izmeklētāji vēlējušies iepazīties ar "Naftogaz" un "Gazprom" noslēgto līguma oriģinālu par gāzes piegādēm.

Savukārt valsts premjerministres Jūlijas Timošenko bloka deputāts Andrejs Portnovs no parlamenta tribīnes paziņoja, ka trešdien arestēta visa Ukrainas gāze, nesniedzot sīkākus paskaidrojumus.

SBU 2.martā sāka krimināllietu pret "Naftogaz" vadību, apsūdzot to sazvērestībā par tranzītā caur Ukrainu sūtītās Krievijas dabasgāzes piesavināšanos 6,3 miljardu kubikmetru apmērā, kā vērtība pārsniedz 7,4 miljardus grivnu (483,96 miljonus latu).

Izmeklēšanas ietvaros jau aizturēts Ukrainas valsts muitas reģionālās enerģētiskās nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Tarass Šepitko.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas