Ukraina var nesaņemt SVF kredīta otro daļu

Ukrainas prezidenta Viktora Juščenko ekonomikas biroja vadītājs Romāns Žukovskis izteicies, ka Ukraina var nesaņemt Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) kredīta otro daļu.

Pēc viņa vārdiem, SVF ir prasījis, lai Ukraina 2009.gadā samazina savu budžeta deficītu līdz 1% no iekšzemes kopprodukta, kamēr pašlaik budžeta deficīts ir plānots 3% apmērā.

Novembrī Ukraina no SVF saņēma 4,5 miljardus dolāru (2,5 miljardus latu) no kopējās 16,4 miljardu dolāru (8,9 miljardu latu) palīdzības paketes, kas paredzēta ekonomiskās krīzes seku mazināšanai. Otrā SVF palīdzības daļa 1,9 miljardu dolāru (viena miljarda latu) apmērā vēl ir jāsaņem.

"Tā kā mēs negatavojamies izpildīt memorandā ietvertos solījumus, būs ļoti grūti rēķināties ar kredīta otro daļu," sacīja Žukovskis.

SVF 15.februārī pieņems lēmumu, vai piešķirt Ukrainai kredīta otro daļu. Ja Ukraina to nesaņems, tas tikai pasliktinās valsts jau tā nelabvēlīgo ekonomisko situāciju. Ukrainas valūtas vērtība pret dolāru pēdējo sešu mēnešu laikā ir samazinājusies uz pusi, bet gada inflācija sasniegusi 22%.

Valdības lēmumu pieņemšana tajā pašā laikā prezidenta Viktora Juščenko un premjerministres Jūlijas Timošenko domstarpību dēļ ir apgrūtināta un kavējas.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas