Ūdenī nolaiž pasaulē lielāko jahtu

180 metrus garā motorjahta "Azzam", kas izmēru ziņā pielīdzināma diviem futbola laukumiem, var lepoties ar lielākās jebkad uzbūvētās privātās jahtas titulu. Jahtas gabarīti ļauj tai sacensties pat ar kruīzu kuģiem.

592 miljonus ASV dolāru vērtā jahta ir par aptuveni 15 metriem garāka par krievu miljardiera Romāna Abramoviča slaveno megajahtu "Eclipse". "Azzam" ir arī smagāka – tās svars sasniedz 14 000 bruto tonnas, kas ir ekvivalents aptuveni 1 750 pieaugušiem Āfrikas ziloņiem.

Jahtu "Azzam", kas arābiski nozīmē "veltījums", radījis uzņēmums "Nauta Yachts". Tā pirmoreiz nolaista ūdenī 2013. gada 7. aprīlī.

Lai gan jahtas īpašnieka vārds netiek izpausts, neoficiālos avotos izplatīta informācija, ka par to, visticamāk, maksājis kāds Saūda Arābijas karaliskās ģimenes loceklis.

Kuģa dzinējiem ir 94 000 zirgspēku, tādēļ tiek liktas cerības, ka tā būs viena no ātrākajām šāda veida jahtām pasaulē, sasniedzot ātrumu virs 30 mezgliem (55,6 kilometri stundā).

Par jahtas interjeru šobrīd zināms maz, tomēr nojaušams, ka tajā atradīsies 50 apartamenti, taču visai maz būs atklātu vietu uz klāja.

Jahtas projekta izstrāde prasījusi gadu, bet tās būvniecība ilgusi trīs gadus. Tomēr šķiet, ka "Azzam" nepārsteigs ar tik ekstravagantu aprīkojumu kā Abramovičam piederošā "Eclipse", uz kuras klāja atrodami divi helikopteru nosēšanās laukumi, kinoteātris, raķešu aizsardzības sistēma, minizemūdene un bruņām klāti galvenie apartamenti.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas