Spāņu policija aizturējusi mūsdienu "Robinu Hudu" 1

Spāņu policija otrdien aizturēja vīrieti, kas krāpnieciskā ceļā aizņēmās no bankām gandrīz pusmiljonu eiro (aptuveni 350 000 latu) un ieguldīja tos bezmaksas pretkapitālistiska žurnāla izdošanā.

Par "banku Robinu Hudu" mediju nodēvētais Enriks Durans Barselonas universitātē tika aizturēts uz aizdomu pamata par dokumentu viltošanu un krāpšanu, paziņoja policija.

33 gadus vecais vīrietis no Dienvidamerikas bēguļo kopš pagājušā gada septembra, kad viņš izplatīja žurnāla "La Crise" vienīgo izdevumu 200 000 eksemplāru, vēsta spāņu laikraksta "El Mundo" elektroniskais izdevums.

Durans sava žurnālā rakstā izskaidroja, kā viltot maksājumu čekus, tādā veidā paužot "finansiālu civilo nepaklausību".

Durans viltotos čekus izmantoja, lai veiktu 68 aizņēmumus 39 bankās par kopējo summu 492 000 eiro (345 700 latus).

"Es nozagu 492 000 eiro no tiem, kas lielākoties zog no mums, lai atmaskotu un būvētu jaunu, citu sabiedrību," viņš rakstīja savā žurnālā, kurā deva padomus, kā tikt galā ar ekonomikas palēnināšanos.

Vīrietis atklāja, ka norādīja bankām dažādus izdomātus aizņēmuma mērķus, sākot no jaunas mašīnas iegādes un beidzot ar dzīvokļa remontu vai audovizuālā aprīkojuma iegādi neeksistējošai firmai.

Durans tika aizturēts dienā, kad 2000 cilvēku visā Spānijā izplatīja žurnālu "Podemos" jeb "Mēs Varam", kurā bija arī padomi, kā pārtraukt atmaksāt aizdevumus un "izbēgt" no kapitālistiskās sistēmas.

"Es neesmu atgriezies, lai stātos priekšā vai aizbēgtu no tās. Tas nav būtiski. Es atgriežos no preventīvas trimdas, lai iesaistos sociālā kustībā, kas kļūst aizvien lielāka," spāņu laikraksts "El Mundo" citēja Durana rakstīto viņa žurnālā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

neokapitālists

Visu ļaunumu uz Zemes rada kapitālisms

pirms 11 gadiem, 2009.04.13 17:45

Pasaules ziņas