Šodien tiek svinēta Pasaules standartu diena

Šodien visā pasaulē 43.reizi tiks svinēta Pasaules standartu diena. Tā tiek veltīta standartizācijas speciālistiem, kuri izstrādā brīvprātīgus standartus, sekmējot tirdzniecību, zinātnes un tehnoloģisko sasniegumu izplatīšanu,informē SIA "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" (SAMC).

SAMC Standartizācijas birojs svētkus svinēs kopā ar kolēģiem un standartizācijas jomas speciālistiem, diskutējot par aktuālajiem jautājumiem un nākotnes perspektīvām Latvijas standartizācijas jomā.

Šī gada Pasaules standartu dienas sauklis ir "Ar minimāliem resursiem pie labākiem rezultātiem - standarti paaugstina efektivitāti!". Šogad Starptautiskā standartizācijas organizācija (ISO) lielāku uzmanību vēlas pievērst standartu nozīmei organizāciju darbā, uzsverot pārdomātu resursu izmantošanu, paaugstinātu efektivitāti un pasaules labākās prakses ieviešanu uzņēmējdarbības procesos.

Galvenais vēstījums saistīts ar atkritumu, resursu zudumu, laika un ieguldītā darba samazināšanu, rezultātā palielinot peļņu, veicinot eksportspēju, nodrošinot uzticību savam pakalpojumam vai produktam. Tie ir būtiski rādītāji mūsdienu sarežģītajā un konkurences bagātajā uzņēmējdarbības vidē.

"Eiropā veiktie pētījumi apliecina, ka attīstītās valstis ekonomiskos ieguvumus no Eiropas un starptautiskajiem standartiem novērtē ar aptuveni 1% no valsts iekšzemes kopprodukta. Tas ir nopietns atbalsts ne tikai uzņēmējdarbībai, bet arī valsts ekonomikai kopumā. Kopā ar nozaru pārstāvjiem, uzņēmējiem, patērētājiem un citām ietekmes pusēm, esam efektivizējuši piekļuvi standartiem Latvijā - samazinot standartu cenas līdz pat 70% un dažādojot gan to lasīšanas iespējas, gan arī izmantošanas un iegādes veidus," norāda SAMC Standartizācijas biroja vadītājs Ingars Pilmanis.

Pasaules standartu dienas dibinātāji ir trīs starptautiskās standartizācijas organizācijas - IEC (Starptautiskā Elektrotehnikas standartizācijas komisija), ISO (Starptautiskā Standartizācijas organizācija) un ITU (Starptautiskā Telekomunikāciju apvienība).

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas