Rumānija no SVF vēlas aizņemties 20 miljardus eiro

Rumānija Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) un Eiropas Savienībai (ES) lūgusi aizdevumu 20 miljardu eiro (14,05 miljardu latu) apmērā, tādējādi cenšoties cīnīties ar globālās ekonomikas krīzes negatīvajām sekām, paziņoja Rumānijas prezidents Trajans Basesku.

Basesku, kas otrdien tikās ar SVF delegāciju, pavēstīja, ka fonda ekspertu vērtējums liecina, ka ekonomiskā situācija valstī ir sliktāka, nekā tika prognozēts iepriekš.

"Mēs patlaban risinām pārrunas ar ES un SVF, lai panāktu vienošanos, kuru atbalsta Pasaules Banka, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) un Eiropas Investīciju banka (EIB)," otrdien sacīja Basesku.

Viņš norādīja, ka Rumānijas aizdevuma kopējais apjoms var sasniegt 20 miljardus eiro.

Taču prezidents uzsvēra, ka "neviens mūs nespiež šo naudu izmantot".

Tāpat Basesku pavēstīja, ka Rumānijas eksporta apjoms šā gada janvārī samazinājies par 24%, veicinot bezdarbnieku skaita pieaugumu un nodokļu ienākumu kritumu.

"Krīzes beigas 2009.gada nogalē prognozētas netiek. Tādēļ mums ir nepieciešams drošības līdzeklis diviem gadiem," sacīja Rumānijas prezidents.

Ja pārrunas ar SVF būs veiksmīgas, tad Rumānija kļūs par piekto valsti Centrālajā un Austrumeiropā, kura saņems šāda veida palīdzību.

Finansiālu palīdzību no SVF līdz šim ir saņēmušas Ungārija, Latvija, Serbija un Ukraina.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas