PVO: Cūku gripas upuru skaits pasaulē pārsniedz 6000

Pēc Pasaules veselības organizācijas (PVO) datiem, nedēļas laikā no cūku gripas mirušo skaits ir pieaudzis par 370 cilvēkiem, pārsniedzot 6000. Kopumā cūku gripas pandēmija ir izplatījusies 199 valstīs un teritorijās.

PVO paziņojumā teikts, ka A(H1N1) gripas pandēmiju labvēlīgi iespaido vīrusa intensīvā izplatīšanās Ziemeļamerikā un negaidīti agrais ziemas gripas sezonas sākums Eiropā, kā arī centrālajā un rietumu Āzijā.

Paziņojumā minēts, ka līdz 1.novembrim mirušo skaits sasniedzis vismaz 6071.

Trīs ceturtdaļas jeb 4399 nāves gadījumu no cūku gripas ir notikuši abos Amerikas kontinentos, nedēļas laikā pieaugot par 224.

Ziemeļamerikā ārstu apmeklējumi ar gripas infekcijas pazīmēm pārsnieguši apmeklējumu skaitu iepriekšējās sešās gripas sezonās.

Tikai 42 procenti pārbaudīto paraugu apstiprināja inficēšanos ar gripu, tomēr visos apstiprinātajos gadījumos pacienti bija inficējušies ar A(H1N1) jeb cūku gripu.

PVO arī norādīja, ka pastāv pazīmes par intensīvas un aktīvas pandēmiskās gripas izplatīšanos Eiropas ziemeļos un austrumos, ieskaitot Ukrainu un Baltkrieviju, kā arī Krievijas austrumus.

Cūku gripas pandēmija pieņemas spēkā arī Mongolijā, Omānā, Afganistānā un Japānā, it īpaši valsts ziemeļos.

Tomēr Centrālamerikā, Dienvidamerikā, kā arī atsevišķās Āzijas dienvidu un dienvidaustrumu daļās gripas izplatība samazinās.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas