Pirmdien pasaulē gaidāma septiņmiljardā iedzīvotāja piedzimšana

Pirmdien ir gaidāma pasaules septiņmiljardā iedzīvotāja piedzimšana, un tas var notikt Filipīnās, liecina ANO ekspertu aplēses.

Daudzās pasaules valstīs šis notikums tiks atzīmēts ar dažādiem svētku pasākumiem, tostarp ar dziesmu konkursu Zambijā, koncertu Vjetnamā, komiķu šovu Kotdivuārā un atsevišķu bērnu apdāvināšanu Krievijā.

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns tomēr uzsvēra, ka septiņmiljonais iedzīvotājs piedzims "pretrunu pasaulē" un šis fakts nerada nekādu pamatu jautrībai. "Ir daudz pārtikas, tomēr miljards cilvēku katru nakti iet gulēt izsalkuši. Daudzi cilvēki dzīvo greznībā, bet daudzi citi ir trūkumā," sacīja Bans intervijā ASV žurnālam "Time".

Savukārt ANO Iedzīvotāju fonda (UNPFA) pārstāvis atzina, ka pasaules iedzīvotāju skaits sasniedz septiņu miljardu robežu, pateicoties mūsdienu medicīnas un sanitārijas sasniegumiem. Vidējais dzīves ilgums ir pieaudzis no 48 gadiem 20.gadsimta piecdesmito gadu sākumā līdz 68 gadiem 21.gadsimta pirmajā desmitgadē, bet zīdaiņu mirstība šajā laikā samazinājusies no 133 nāves gadījumiem uz 1000 jaundzimušajiem līdz 46 nāves gadījumiem uz 1000 jaundzimušajiem.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas