Pētījums: reibums neietekmē vīriešu spēju novērtēt sieviešu skaistumu

Alkohola reibums neietekmē vīriešu spēju noteikt sieviešu vecumu, kā arī neliek daiļā dzimuma pārstāvēm izskatīties skaistākām, liecina Lielbritānijā veikts pētījums.

Lesteras Universitātes pētnieki atklājuši, ka alkohola lietošana rada gluži pretēju efektu – iereibušu vīriešu acīs liek sievietēm izskatīties mazāk pievilcīgām.

Pusei eksperimenta dalībnieku tika piedāvāti alkoholiski dzērieni, līdz tie sasniedza dažādas reibuma pakāpes - "atbrīvots un labdabīgs", "atklāts un bez aiztures", "neprātīgs un pārlieku ekspresīvs" un "nepārprotami piedzēries". Pēc tam dalībniekiem tika rādīti attēli ar desmit 17 gadus vecu meiteņu fotogrāfijām, kuras tika digitāli izmainītas, lai liktu modelēm izskatīties jaunākām vai vecākām.

Pētījuma gaitā atklājās, ka alkohols samazina spējas uzminēt fotomodeļu vecumu vienīgi sievietēm, savukārt vīrieši, neskatoties uz modeļu izmantoto kosmētiku un pašu alkohola reibumu, spēja diezgan precīzi noteikt, cik meitenēm gadu.

"Šis pētījums liek domāt, ka alkohola lietošana un kosmētikas izmantošana neietekmē vīriešu spēju noteikt, cik vecs ir kāds cilvēks," pavēstīja Lesteras universitātes profesors Vincents Igans. "Vēl viens interesants atklājums - lielākā daļa dalībnieku alkohola reibumā novērtēja sievietes fotogrāfijas mazāk pievilcīgas nekā dalībnieki, kas alkoholu nelietoja."

Publicējot savu pētījumu žurnālā "British Journal of Psychology", zinātnieki secināja: "Lai arī alkohols radīja vecuma uztveres traucējumus sieviešu dzimuma dalībniecēm, tas neietekmēja vīriešus, liekot domāt, ka vīriešu gaumi nav tik viegli iespaidot."

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas