Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: pasaules iedzīvotāju skaits šogad sasniegs septiņus miljardus

Pasaules iedzīvotāju skaits šogad sasniegs septiņus miljardus, cilvēku skaita pieaugumam Āfrikā kompensējot dzimstības samazināšanos citur, liecina ceturtdien publicēti franču pētījuma rezultāti.

Pētījumu veica Francijas Nacionālais demogrāfijas pētījumu institūts (INED), apkopojot ANO, Pasaules bankas un citu institūtu pētījumus. Tajā arī prognozēts, ka pasaules iedzīvotāju skaits turpinās pieaugt, līdz 21.gadsimta beigās nostabilizēsies ap deviņiem vai 10 miljardiem.

1999.gadā pasaulē bija seši miljardi iedzīvotāju, bet viņu skaits 12 gadu laikā pieaudzis par vienu miljardu. INED prognozē, ka tas pieaugs līdz astoņiem miljardiem nākamo 14 gadu laikā, bet pēc tam sāks stabilizēties.

Pasaules iedzīvotāju skaits pieaug kopš 19.gadsimta. Pēdējos 200 gados tas ir septiņkāršojies.

Puse pasaules iedzīvotāju tagad dzīvo septiņās valstīs - Ķīnā (1,33 miljardi), Indijā (1,17 miljardi), ASV, Indonēzijā, Brazīlijā, Pakistānā un Nigērijā.

INED lēš, ka līdz 2050.gadam Indija apsteigs Ķīnu iedzīvotāju skaita ziņā, jo Ķīnā iedzīvotāju skaita pieaugumu palēnina viena bērna politika.

Pašlaik pasaules iedzīvotāju skaits pieaug par 1,1% gadā, bet pirms 50 gadiem - par diviem procentiem gadā. Sieviešu auglības vidējais līmenis 1950.gadā bija pieci bērni, bet tagad - 2,5 bērni. Vidējais sieviešu auglības līmenis Āfrikā ir 4,7 bērni, bet Eiropā - 1,6 bērni.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas