Pāvests nosoda kristiešu diskrimināciju visā pasaulē

Pāvests Benedikts XVI savā svētdienas Lieldienu vēstījumā nosodīja kristiešu diskrimināciju un vajāšanu visā pasaulē.

"Kristus ir cerība un īpaša veida mierinājums tām kristiešu kopienām, kas savas ticības dēļ visvairāk cieš no diskriminācijas un vajāšanām," uzrunājot tūkstošiem svētceļnieku, kas pulcējušies Svētā Pētera laukumā Vatikānā, norādīja pāvests.

Savā tradicionālajā Lieldienu uzrunā "Urbi et Orbi" ("Pilsētai un pasaulei") Romas katoļu baznīcas galva nosodīja "mežonīgos teroristu uzbrukumus" baznīcām Nigērijā, kā arī aicināja uz mieru un stabilitāti Mali.

Viņš pauda cerību, ka Nigērijai, kas "pēdējā laikā piedzīvojusi mežonīgus teroristu uzbrukumus, Lieldienu prieks sniegs spēku, kas nepieciešams, lai no jauna ķertos pie tādas sabiedrības veidošanas, kas būtu miermīlīga un izrādītu cieņu savu pilsoņu reliģiskajai brīvībai".

Runājot par Āfrikas kristiešu kopienu kopumā, pāvests vērsās pie Dieva lūdzot, lai tas sniegtu cerību, kas ļautu kontinenta kristiešiem kļūt par savu sabiedrību miera nesējiem un attīstītājiem.

Savā uzrunā Benedikts pieminēja arī konfliktu plosīto Somālijas pussalu, Āfrikas Lielo ezeru reģionu, Sudānu un Dienvidsudānu.

Pāvesta uzrunā neizpalika arī aicinājumi uz mieru Tuvajos Austrumos.

"Lai augšāmcēlies Kristus sniedz cerību Tuvajiem Austrumiem un ļauj visām šī reģiona etniskajām, kultūras un reliģiskajām grupām kopīgi strādāt, lai veicinātu kopīgo labumu un cilvēktiesību ievērošanu," sacīja Benedikts.

Īpaši viņš izcēla Sīriju, aicinot pārtraukt asinsizliešanu un nekavējoties uzsākt starptautiskās sabiedrības pieprasīto dialogu.

Pāvests aizlūdza arī par "stabilitāti un attīstību" Irākā, kā arī aicināja izraēliešus un palestīniešus "drosmīgi atsākt miera procesu".

Savas uzrunas noslēgumā pāvests pasaulei novēlēja "Priecīgas Lieldienas!", to jau tradicionāli darot 65 valodās.

Šī gada Lieldienu uzruna "Urbi et Orbi" bija īsāka nekā parasti.

Lai gan nekāds oficiāls skaidrojums tam nav sniegts, Benedikts, kurš 16.aprīlī kļūst 85 gadus vecs, svētdien izskatījās saguris, vēsta aģentūra "Reuters".

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas