Pāvests aicina apturēt vardarbību

Romas katoļu pāvests Benedikts XVI savā ikgadējā Ziemassvētku uzrunā aicināja apturēt vardarbību Sīrijā un rast politisku risinājumu konfliktā postītajai valstij.

"Pasaulē ir cerības pat visgrūtākajos laikos un visgrūtākajās situācijās," sacīja pāvests, aizlūdzot par "mieru Sīrijas tautu, kurus dziļi ievainojis un sašķēlis konflikts, kas nepasargā pat neizsargātos un prasa arī nevainīgus upurus".

"Vēlreiz es aicinu izbeigt asinsizliešanu, atvieglot palīdzības piegādes bēgļiem un iesaistīties dialogā, lai meklētu politisku risinājumu šim konfliktam," pāvests sacīja savā ikgadējā uzrunā pilsētai un pasaulei Urbi et Orbi Svētā Pētera laukumā, kur sapulcējušies aptuveni 40 000 svētceļnieku.

Benedikts XVI savā uzrunā arī pieminēja citas vardarbības skartās valstis Āfrikā, kā arī aicināja nodrošināt reliģisko brīvību Ķīnā un aicināja uz mieru Tuvajos Austrumos.

Pāvests aizlūdza, lai "izraēliešiem un palestīniešiem būtu drosme izbeigt ilggadīgo konfliktu un šķelšanos un apņēmīgi stāties uz sarunu ceļa".

Arī pirmdienas vakarā Ziemassvētku dievkalpojumā pāvests aizlūdza par izraēliešiem un palestīniešiem, novēlot, kaut viņi spētu dzīvot mierā, kā arī aizlūdza par mieru Libānā, Sīrijā un Irākā.

Benedikts XVI uzrunā aicināja kristiešus mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā atrast laiku un vietu Dievam.

"Vai mēs novēršamies no paša Dieva? Šeit viņam nav vietas. Pat mūsu jūtās un vēlmēs viņam nav vietas," sacīja pāvests, vainojot mūsdienu sabiedrības apsēstību ar ātrumu un personīgām ambīcijām.

"Jo ātrāk mēs varam pārvietoties, jo efektīvākas ir mūsu ierīces, jo mazāk mums ir laika. Un Dievs? Jautājums par Dievu nekad nešķiet steidzams. Mūsu laiks vienmēr ir pilnībā aizpildīts," sacīja pāvests.

"Mēs vēlamies paši sevi. Mēs vēlamies to, ko varam sagrābt, mēs vēlamies laimi, kas ir rokas stiepiena attālumā, mēs vēlamies, lai mūsu plāni un nodomi piepildās. Mēs esam tik pārpildīti paši ar sevi, ka nav atlikusi vieta Dievam. Un tas nozīmē, ka nav arī vietas kādam citam - bērniem, nabadzīgajiem, nepazīstamajiem," sacīja pāvests, aicinot ticīgos pārdomāt savu attieksmi pret bezpajumtniekiem, bēgļiem un migrantiem.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas