(papildināta) Lietuvas centrālā banka tiesā pieprasīs atzīt banku "Snoras" par bankrotējušu; Dombrovskis uz Lietuvu nebrauks

PIEVIENOTS V. DOMBROVSKA TEIKTAIS. Lietuvas centrālās bankas valde ceturtdienas vakarā  atzina "Latvijas Krājbankas" īpašnieci nacionalizēto komercbanku "Snoras" par maksātnespējīgu un nolēma vērsties tiesā ar prasību atzīt to par bankrotējušu.

To preses konferencē pēc Lietuvas Bankas valdes sēdes paziņoja centrālās bankas valdes priekšsēdētājs Vits Vasiļausks.

Lietuvas Bankas valde arī atcēla iepriekš pieņemtos lēmumus, ar kuriem bankai "Snoras" tika atļauts veikt atsevišķas operācijas. Tas nozīmē, ka sāks darboties noguldījumu garantēšanas mehānisms, un fiziskās un juridiskās personas varēs saņemt kompensācijas par saviem bankā "Snoras" noguldītajiem līdzekļiem līdz 345 280 litu (70 437 latu) apmērā, kā to paredz likums. Šie līdzekļi ir jāizmaksā 20 darba dienu laikā, taču šis termiņš var tikt pagarināts par 10 dienām.

"Tagad, kad mēs esam konstatējuši "caurumu" 3,4 miljardu litu (694 miljonu latu) apmērā, patiešām nav vērts tērēt nodokļu maksātāju naudu par lidmašīnu, kas nelidos," sacīja Vasiļausks.

Kad tiesa ierosinās lietu par "Snoras" bankrotu, bankai tiks atņemta darbības licence, informēja Lietuvas Banka. Tā gatavojas iesniegt prasību par "Snoras" bankrotu Viļņas apgabaltiesā.

Pēc Lietuvas Centrālās bankas lēmuma likvidēt banku "Snoras", kas ir "Latvijas Krājbankas" lielākā īpašniece, premjers Valdis Dombrovskis atcēlis paredzēto vizīti Lietuvā, aģentūru BNS informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Dombrovskis ir paudis nožēlu par šādu lēmumu. Viņš ir sasaucis ārkārtas sanāksmi piektdien plkst.10, lai ar atbildīgajām amatpersonām vienotos par tālāko rīcības plānu.

Premjers piektdienas rītā pa tālruni sazinājies ar Lietuvas premjeru Andri Kubiļu, kurš informējis par iemesliem, kas ir Lietuvas Centrālās bankas lēmuma pamatā, tostarp konstatēto līdzekļu iztrūkumu lielos apmēros.

Dombrovskis paudis nožēlu, ka, ņemot vērā atklāto informāciju par bankas patieso stāvokli, Lietuvai tomēr nav izdevies atrast risinājumu bankas "Snoras" stabilizācijai. Tāpat Dombrovskis Lietuvas premjeru informējis par savas vizītes pārcelšanu, lai paliktu Latvijā un operatīvi risinātu situāciju ar "Latvijas Krājbanku". Vizīte varētu notikt decembra vidū.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas