Moldovas galvaspilsētā izcēlušās niknas protestētāju un policijas sadursmes 1

Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā otrdien izcēlušās niknas policijas un protestētāju sadursmes, ziņo aģentūru korespondenti no notikumu vietas.

Ar komunistu uzvaru vēlēšanās neapmierinātie opozīcijas atbalstītāji sagrāba prezidenta kancelejas telpas un pa izsistajiem ēkas logiem meta ārā datorus, kamēr policisti centās sevi pasargāt, slēpjoties aiz vairogiem, no notikuma vietas vēsta aģentūras "Reuters" reportieris.

Kišiņevas ielās jau otro dienu pēc kārtas izgāja aptuveni 10 000 protestētāju, nosodot komunistu uzvaru Moldovas parlamenta vēlēšanās.

Opozīcijas līderi pieprasīja atkārtotu vēlēšanu rīkošanu, savukārt prezidents Vladimirs Voroņins, kurš šobrīd ir vienīgais komunistu pārstāvis kādas Eiropas valsts galvas amatā, apsūdzēja demonstrantus situācijas destabilizācijas centienos un pieprasīja nekavējoties pārtraukt "bakhanālijas".

Lielākā daļa protestētāju ir studenti, kuri uzskata, ka viņiem nav nākotnes, ja valstī varu saglabās komunisti.

Demonstranti nesa Moldovas un Eiropas Savienības karogus un izkliedza pret komunistiem vērstus saukļus.

Protestētājiem izdevās pārspēt policistus, kuri apsargāja prezidenta kanceleju un parlamenta ēku, kas atrodas iepretī viena otrai uz Kišiņevas galvenās ielas, un caur izsistajiem logiem ielauzties abos namos.

Ugunskurā pie parlamenta ēkas lidoja gan galdi, gan krēsli, gan dokumenti. Liesmas parādījās arī dažos sagrābtās ēkas logos.

Policija zem protestētāju sviesto akmeņu krusas bija spiesta atkāpties.

Daži protestētāji likumsargiem uzbruka ar viņiem atņemtajiem stekiem un vairogiem.

Sadursmēs cietuši vairāk nekā 30 demonstranti un policisti, no kuriem daži guvuši nopietnas traumas, informēja Kišiņevas galvenās slimnīcas ārsti.

Pašlaik saņemtas ziņas, ka pēc vardarbīgajām sadursmēm protestētāji un policija Kišiņevā pasludinājuši pamieru, tomēr opozīcija sola demonstrācijas turpināt.

"Protesti turpināsies līdz jaunu vēlēšanu datuma noteikšanai," paziņoja Kišiņevas mērs Dorins Kirtoake, kurš ir vēlēšanās zaudējušās opozīcijas Liberālās partijas vadītāja vietnieks. "Mēs esam lūguši starptautiskās organizācijas atzīt vēlēšanu rezultātus par nederīgiem. Mēs atbalstām protesta akciju Kišiņevas centrā. Protesti ir pamatoti, to dalībnieki pieprasa taisnības atjaunošanu."

Svētdien notikušajās Moldovas parlamenta vēlēšanās prezidenta Vladimira Voroņina komunisti ieguvuši 46% balsu. Līdz ar to komunistiem jaunajā parlamentā no 101 vietas būs 56.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji pirmdien paziņoja, ka vēlēšanas "atbildušas daudziem starptautiskajiem standartiem", taču ir vajadzīgi uzlabojumi, lai valsts būtu pilnībā demokrātiska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cukurfabrika

http://www.youtube.com/watch?v=fZdlJf7SL5M

pirms 12 gadiem, 2009.04.08 00:28

Pasaules ziņas