Mirusi bijusī Lielbritānijas premjerministre Margarēta Tečere

Pēc pārciesta insulta mirusi bijusī Lielbritānijas premjerministre Margarēta Tečere.

Par "Dzelzs lēdiju" dēvētā ekspremjere no dzīves aizgājusi 87 gadu vecumā.

Marks un Kerola Tečeri lielās skumjās paziņoja, ka viņu māte baronese Tečere pēc pārciestas triekas šorīt mierā aizgājusi no dzīves," sacīja lords Tims Bels.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II ar skumjām uzņēmusi ziņu par ekspremjeres nāvi, pavēstīja Bakingemas pils.

"Karaliene ar skumjām uzņēma ziņas par baroneses Tečeres nāvi. Viņas majestāte ģimenei nosūtīs privātu līdzjūtības apliecinājumu," teikts paziņojumā.

Bijusī premjerministre, kas vadīja Lielbritāniju no 1979. līdz 1990.gadam, sirga ar demenci un pēdējos gados sabiedrībā parādījās reti.

Pēdējo reizi viņa slimnīcā bija ievietota decembrī, kad viņai tika veikta neliela operācija.

Bijusī Konservatīvās partijas līdere Lielbritānijas vēsturē joprojām ir vienīgā valdības vadītāja sieviete. XX gadsimta britu premjeru vidū viņa visilgāk nepārtrauktu laika posmu bijusi valdības vadītāja amatā.

Atbilstoši ekspremjeres meitas teiktajam, Tečerei vairākkārt bijis jāatgādina, ka viņas dzīvesbiedrs Deniss jau 2003.gadā aizgājis no dzīves.

Jau pirms desmit gadiem, kad ekspremjere bija pārcietusi vairākas vieglas triekas, ārsti Tečerei ieteica, lai viņa pārtrauc publisku uzstāšanos.

Maikls Hovards, kurš vadīja Konservatīvo partiju no 2003. līdz 2005.gadam, sacīja telekanālam "Sky": "Tā ir ārkārtīgi bēdīga ziņa. Viņa bija britu politikas titāns."

"Es uzskatu, ka viņa izglāba valsti, viņa pārveidoja mūsu tautsaimniecību, un es uzskatu, ka viņa ieies vēsturē kā viens no mūsu dižākajiem premjerministriem," sacīja Hovards.

Pasaules arēnā viņa izveidoja ciešas "īpašās attiecības" ar ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, kas sekmēja "dzelzs priekškara" izjukšanu.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas