Miris Venecuēlas prezidents Čavess; valstī faktiski izsludināts karastāvoklis

Otrdien miris ar vēzi sirgstošais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, izsaucot bažas par turpmāko valsts nākotni.

Viceprezidents Nikolass Maduro, kas valdot asaras pavēstīja par Čavesa aiziešanu, jau paziņojis, ka "tautas aizsardzībai un miera garantēšanai" iesaistīta policija un armija, kas faktiski vērtējama kā karastāvokļa izsludināšana.

Čavess par savu pēcteci, ir nosaucis Maduro, taču ir skaidrs, ka opozīcija pieprasīs jaunas vēlēšanas, un valstī pieaug spriedze, valdībai izplatot paziņojumus par iekšējo un ārējo spēku sazvērestību nolūkā sagraut "Venecuēlas demokrātiju".

Maduro otrdien apsūdzēja Venecuēlas "vēsturiskos ienaidniekus", ka tie ir vainojami prezidenta Ugo Čavesa saslimšanā ar vēzi.

Maduro arī paziņoja, ka no valsts ir izraidīts ASV vēstniecības Gaisa spēku atašejs Deivids Delmoniko, kas meklējis kontaktus ar Venecuēlas militārpersonām, lai ierosinātu "destabilizācijas projektus".

Brīdi vēlāk ārlietu ministrs Eliass Haua pavēstīja, ka par "persona non grata" atzīta vēl viena ASV vēstniecībā strādājoša Gaisa spēku amatpersona, kurai 24 stundu laikā valsts jāatstāj.

Informācijas ministrs Ernesto Viljegass pirmdienas vakarā pavēstīja, ka Čavess sirgst ar "jaunu un akūtu" infekciju, kas sarežģījusi viņa elpošanas problēmas.

Čavess ar vēzi cīnījās kopš 2011.gada jūnija un pārcieta četras operācijas, kā arī vairākus terapijas kursus.

Piektdien viceprezidents Maduro paziņoja, ka Čavesam tiek veikts jauns ķīmijterapijas kurss Karakasas militārajā hospitālī, bet viņš joprojām esot spējīgs vadīt valsti un to dara.

Čavess, kurš jau 14 gadus atrodas pie varas Venecuēlā, nav redzēts sabiedrībā kopš 11.decembra, kad viņam Kubā tika veikta kārtējā vēža operācija.

Valdība kopš tā laika tikai vienreiz publiskojusi fotogrāfijas ar sirgstošo prezidentu. Tajās viņš bija redzams kopā ar savām divām meitām Havanas slimnīcā 15.februārī - trīs dienas pirms atgriešanās Venecuēlā.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas