Miris popmūzikas karalis Maikls Džeksons 1

Ceturtdien Losandželosā no sirds apstāšanās 50 gadu vecumā miris popmūzikas karalis Maikls Džeksons.
Džeksons tika pasludināts par mirušu plkst.0.26 pēc Latvijas laika pēc ievešanas slimnīcā.

Džeksons sabrucis savā īrētajā mājā Losandželosas Holmbihilas rajonā un viņa personīgais mediķis centies viņu atdzīvināt, taču tas nav izdevies, žurnālistiem paziņoja viņa brālis Džermains. Mūziķis ar ātro palīdzību nogādāts UCLA slimnīcā, kur ārsti viņu mēģināja atdzīvināt vairāk nekā stundu, taču neveiksmīgi, un tika izziņota Džeksona nāve.

Nāves iemesls pagaidām nav noskaidrots, un sekcija, visticamāk, tiks veikta piektdien.

Kā pavēstīja ģimenes jurists Braiens Oksmens, Džeksons lietojis recepšu medikamentus, cenšoties atgūt formu pirms nākamajā mēnesī paredzētā atgriešanās koncerta Londonā. Gatavojoties koncertiem, viņš guvis vairākas traumas, kas licis viņam ķerties pie medikamentiem, lai arī visas savas 40 gadus ilgās karjeras laikā Džeksons cīnījies ar atkarību no recepšu medikamentiem.

Oksmens raidorganizācijai CNN paziņoja, ka viņam bijušas bažas par Džeksona pieķeršanos medikamentiem un daži viņa pavadoņi esot bijuši "piegādātāji". Oksmens Džeksona nāvi salīdzināja ar bijušās "Playboy" modeles Annas Nikolas Smitas nāvi no nejaušas zāļu pārdozēšanas 2007.gadā.

"Maikla lietoto zāļu dēļ šis nav kaut kas negaidīts," paziņoja Oksmens. "Viņu pavadošie cilvēki bija piegādātāji. Ja jūs domājat, ka Annas Nikolas Smitas lietā bija pārmērības, tad tas nav nekas salīdzinājumā ar to, ko mēs esam redzējuši Maikla Džeksona dzīvē. Es nezinu, cik daudz medikamentu viņš lietoja, taču līdz ģimenei nonākušās ziņas liecināja, ka ļoti daudz."

Savukārt Džeksona bijušais publicists Maikls Levins paziņoja, ka viņu popmūzikas karaļa nāve nepārsteidz.

"Man jāatzīstas, ka šīsdienas traģiskās ziņas mani nepārsteidz," aģentūrai AFP nosūtītā e-pasta vēstulē norāda Levins. "Maikls ir gadiem ilgi bijis neiespējami grūtās un bieži vien pašiznīcinošās turnejās. Viņa talants nav apšaubāms, taču ir neapšaubāms arī viņa diskomforts ar pasaules normām. Cilvēks vienkārši nevar izturēt tādu ilgstoša stresa līmeni."

Šoku un sēras par Džeksona nāvi izteikusi virkne slavenību, ārzemju valdības un viņa milzīgie fanu pūļi. Popzvaigzne Madonna paziņoja: "Es nespēju beigt raudāt par skumjajām ziņām. Es vienmēr esmu apbrīnojusi Maiklu Džeksonu. Pasaule ir zaudējusi vienu no dižajiem, taču viņa mūzika dzīvos mūžīgi."

Džeksona pirmā sieva Lisa Marija Preslija pavēstīja, ka viņa nāve viņu atstājusi bez valodas. "Man ir tādas skumjas un visu emociju apjukums. Man sirds lūst par viņa bērniem, kuri, kā es zinu, viņam bija viss."

Skumjas par popmūzikas karaļa aiziešanu sociālajā tīklā "Twitter" izteicis arī Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Milibends. "Neviens nav lidojis tik augstu un kritis tik zemu. Vieglas smiltis, Maikl," raksta Milibends.

Aktrise Elizabete Teilore, kura bijusi viena no Džeksona tuvākajiem un ilgākajiem draugiem, "esot pārāk sagrauta", lai izplatītu paziņojumu, pavēstīja viņas preses pārstāvis.

Popzvaigzne Džastins Timberleiks paziņoja, ka pasaule "ir zaudējusi ģēniju un patiesu ne tikai popmūzikas, bet visas mūzikas vēstnesi. Viņš ir bijis iedvesmas avots vairākām paaudzēm, un es vienmēr ar prieku atcerēšos kopīgos brīžus un kopā pavadīto laiku un visas lietas, ko no viņa esmu iemācījies par mūziku".

Kalifornijas štata gubernators Arnolds Švarcenegers izteicis skumjas par "vienas no mūzikas industrijas ietekmīgākās un spilgtākās personības zaudējumu".

Lai arī bijuši "nopietni jautājumi" par viņa personīgo dzīvi, Švarcenegers un viņa sieva Marija Šrivere "pievienojas visiem kaliforniešiem, paužot šoku un skumjas par viņa nāvi".

Džeksons aiz sevis atstājis ne tikai milzīgu muzikālu mantojumu un viņu pielūdzošu fanu pūļus, bet arī ievērojamus parādus.

Lai arī viņš kā viens no visu laiku visveiksmīgākajiem popmūziķiem nopelnījis simtiem miljonu dolāru, tostarp no visu laiku vispārdotākā albuma "Thriller", viņš sakrājis aptuveni pusmiljardu dolāru lielus parādus, vēsta "The Wall Street Journal".

Tomēr viņa īpašumi, tostarp autortiesības uz paša dziesmām un daļa no "The Beatles" kataloga, ir vairāk nekā miljards dolāru vērti.

Džeksona grāmatvedis 2005.gadā notikušajā tiesas prāvā par nepilngadīgu zēnu seksuālu izmantošanu paziņoja, ka mūziķis gadā iztērē 20-30 miljonus dolāru vairāk nekā nopelna.

Lai atbrīvotos no finanšu ķibelēm, Džeksons plānoja sarīkot vērienīgu atgriešanos turneju, kurai bija 13.jūlijā jāsākas Londonā ar 50 koncertiem arēnā "O2".

1958.gada 29.gada augustā dzimušā Džeksona muzikālā karjera sākās piecu gadu vecumā, kad viņš uzstājās kopā ar četriem no saviem vecākajiem brāļiem grupā "Jackson five".

1979.gadā Kvinsijs Džonss producēja Džeksona pirmo solo albumu ierakstu kompānijas "Epic" paspārnē "Off the Wall". Uz disko orientētajam albumam bija milzīgi panākumi, un pasaulē tika pārdoti aptuveni desmit miljoni kopiju.

Viņa albums "Thriller" joprojām ir visu laiku vispārdotākais albums - pasaulē pārdots 41 miljons tā kopiju.

"Tāpat kā nebūs cita Freda Estera vai Čaka Berija, vai Elvisa Preslija, nekad nebūs cilvēka, kuru varētu salīdzināt ar Maiklu Džeksonu," sacīja režisors Stīvens Spīlbergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pasaules ziņas