Minskas metro sarīkotajā sprādzienā bojāgājušo skaits sasniedz 12

Bojāgājušo skaits sprādzienā, kas pirmdien sarīkots metro stacijā Minskā un atzīts par teroraktu, ir pieaudzis līdz 12 cilvēkiem, otrdien paziņoja Baltkrievijas Valsts drošības komiteja (VDK).

Pēc sprādziena slimnīcās nogādāti 149 cilvēki, no kuriem 22 ir smagā stāvoklī, bet 30 - ar vidēji smagiem ievainojumiem.

Seši no bojāgājušajiem ir identificēti.

Spēcīgā eksplozija notika metro stacijā "Oktjabrjskaja" pilsētas centrā. To izraisīja spridzeklis, kas bija piepildīts ar metāliskiem elementiem, pavēstīja ziņu avots tiesībsargājošajās iestādēs.

"[Sprādziena radīto] traumu un miesas bojājumu raksturs apstiprina versiju, ka sprādziens Minskas metro ir terorakts," sacīja ziņu avots.

Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ir kvalificējusi šo sprādzienu kā teroraktu, paziņoja ģenerālprokurora vietnieks Andrejs Šveds.

Pēc aculiecinieku stāstītā, sprādziens noticis uz perona vai pēdējā vagonā, kad vilciens apstājies stacijā un atvērušās tā durvis. Stacijā sabruka nesošās konstrukcijas, un no stacijas uz ielas izplūda dūmi.

Šajā stacijā, kas atrodas netālu no Baltkrievijas prezidenta administrācijas, krustojas divas metro līnijas.

Metro staciju "Oktjabrjskaja" pēc sprādziena apmeklēja Lukašenko. Pēc tam viņš sarīkoja amatpersonu apspriedi, kurā paziņoja: "Vīri, mums ir mests nopietns izaicinājums. Ir vajadzīga adekvāta atbilde un tā ir jāatrod."

"Es jūs brīdināju, ka mierīgi dzīvot mums neļaus. Kas viņi ir? Ar atbildi uz šo jautājumu lūdzu pasteigties," sacīja Baltkrievijas prezidents.

Vēršoties pie valsts iedzīvotājiem, Lukašenko teica: "Bez jums mums būs grūti atrast šos kropļus. Jums ir mums jāpalīdz."

"Attaisnoties nav ar ko: mēs nenodrošinājām mieru konkrētā galvaspilsētas vietā. Vainojami esam mēs, un jādara viss iespējamais, lai ļaudis neteiktu, ka mēs par velti ēdam valsts maizi," sacīja Baltkrievijas prezidents.

Partija "Baltkrievu tautas fronte" pirmdien izplatīja aicinājumu, kurā aicināja varas iestādes neizmantot šo sprādzienu par pamatojumu represiju pastiprināšanai pret opozīciju, kas esot darīts pēc 2008.gada 3.jūlijā notikuša sprādziena.

Viens no Baltkrievijas opozīcijas līderiem Aleksandrs Miļinkevičs paziņoja, ka "terorakts ir izdevīgs tiem, kas grib, lai valstī būtu ārkārtas stāvoklis un Baltkrievija novirzītos no Rietumiem, un kas grib diskreditēt opozīciju".

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas