Merkele: NATO ģenerālsekretārs tiks izraudzīts piektdien

Vācijas kanclere Angela Merkele ir pārliecināta, ka NATO līderi izraudzīsies jauno alianses ģenerālsekretāru piektdien darba vakariņu laikā.

Kanclere arī vēlreiz apliecināja atbalstu vadošajam pretendentam - Dānijas premjerministram Andersam Fogam Rasmusenam.

"Es esmu pārliecināta, ka mēs varēsim nosaukt jauno NATO ģenerālsekretāru šovakar," preses konferencē, kurā viņa piedalījās kopā ar ASV prezidentu Baraku Obamu, sacīja Merkele.

Jau ziņots, ka Rasmusens NATO sūtņu sanāksmē Briselē oficiāli pieteicis savu kandidatūru alianses ģenerālsekretāra amatam.

Kā vēstī mediji, Dānijas premjers var rēķināties ar ASV, kā arī NATO Eiropas "smagsvaru" - Francijas, Lielbritānijas un Vācijas - atbalstu.

Tomēr Turcija pat draudējusi, ka ir gatava izmantot veto tiesības, lai nepieļautu Rasmusena nokļūšanu augstajā amatā. Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans piektdien atkal pauda šaubas par to, vai Rasmusens spēs sniegt ieguldījumu pasaules miera labā.

Rasmusens nav reaģējis atbilstoši uz Ankaras lūgumiem apturēt Dānijā bāzētās, ar kurdu nemierniekiem saistītās televīzijas darbu, sacīja Erdogans. Viņš arī kritizēja nostāju, kādu Rasmusens ieņēma krīzes laikā, kuru izraisīja Dānijas presē publicētās pravieša Muhameda karikatūras.

"Kā gan tie, kas nav veikuši ieguldījumu miera labā, var nākotnē veikt ieguldījumu miera labā. Mums ir šaubas... un mans personīgais viedoklis ir negatīvs," sacīja Turcijas premjers.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas