Lielbritānijā salaulāti princis Viljams un Keita Midltone

Londonas Vestminsteras abatijā piektdien tika salaulāti Lielbritānijas princis Viljams un viņa līgava Ketrīna Midltone, kuru kāzas tiek uzskatītas par vienu no krāšņākajiem šāgada notikumiem ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē.

Laulību ceremonija Vestminsteras abatijā sākās pulksten 11 pēc vietējā laika (pulksten 13 pēc Latvijas laika) un to vadīja Vestminsteras prāvests. Kenterberijas arhibīskaps un Anglikāņu baznīcas garīgais līderis Rovans Viljamss jauno pāri salaulāja.

Tūkstoti gadus vecajā baznīcā Londonas centrā savas kāzas svinēja Lielbritānijas karaliene Elizabete II, šeit arī tiek kronēti Lielbritānijas karaļi un karalienes un šeit notika Viljama mātes princeses Diānas bēru ceremonija.

Pirmie no 1900 lūgtajiem visiem vēsturiskajā baznīcā ieradās jau no pulksten 8.15 (10.15 pēc Latvijas laika), līgavainis ieradās četrdesmit piecas minūtes pirms laulību ceremonijas sākuma, Viljama vecmāmiņa karaliene Elizabete II piecpadsmit minūtes pirms sākuma, bet līgava, kas nakti pirms kāzām pavadīja viesnīcā "Goring" netālu no Bekingemas pils, kopā ar savu tēvu Maiklu baznīcā ieradās pavisam īsi pirms ceremonijas sākuma.

Vēlāk apmēram 650 viesi pulcēsies uz pieņemšanu par godu jaunajam pārim, bet apmēram 300 viesi ir lūgti uz svinīgajām vakariņām, pēc kurām būs dejas līdz rītam.

Viesu vidū ir apmēram 40 pasaules karalisko ģimeņu pārstāvji, sporta un mūzikas zvaigznes, piemēram, futbolists Deivids Bekhems un mūziķis Eltons Džons, kā arī miesnieks, pastnieks un krodziņa īpašnieks no Midltones dzimtā ciema Baklberijas.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas