Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lībijas nemiernieki sasniedz Tripoles centru, sagūsta Kadafi dēlu

Lībijas nemiernieki svētdien cīņā par galvaspilsētu Tripoli sasniedza pilsētas centru, kā arī sagūstīja valsts vadītāja Muammara Kadafi dēlu Saifu al Islāmu.

Nemiernieku augsta amatpersona Mahmuds Džibrils paziņoja, ka Tripolē un tās apkaimē vēl turpinās pretošanās, un brīdināja nemiernieku spēkus būt piesardzīgiem. "Cīņa vēl nav beigusies. Ja Allāhs tā gribēs, tad pēc dažām stundām mūsu uzvara būs pilnīga," sacīja Džibrils.

Tūkstošiem Tripoles iedzīvotāju izgāja ielās, lai sagaidītu nemierniekus, un sapulcējās pilsētas centra laukumā, kuru viņi nodēvēja par Mocekļu laukumu. Daudzi vicināja nemiernieku spēku sarkan-meln-zaļos karogus ar baltu pusmēnesi un zvaigzni uz melnās joslas, priekā dejoja un sauca "Allāhu akbar" ("Allāhs ir dižens"). Daži raidīja šāvienus gaisā.

Cilvēki Tripoles ielās dedzināja ugunskuros plakātus ar Kadafi portretu un viņa režīma zaļos karogus. Līksme valdīja arī nemiernieku kontrolētajā Bengazi pilsētā valsts austrumos, kur iedzīvotāji dejoja un paziņoja, ka "tirāna" Kadafi režīmam pienācis gals.  

Lai gan Kadafi svētdien trīsreiz vērsās ar uzrunām pie valsts iedzīvotājiem, kuras pārraidīja televīzija, viņa atrašanās vieta nav zināma. Kadafi solīja nepadoties un trešajā uzrunā aicināja Tripoles iedzīvotājus "attīrīt galvaspilsētu", jo "Tripolē un Lībijā nav vietas koloniālisma aģentiem".

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas