Laikraksts: Trešdaļa Krievijas iznīcināju ir veci un nedroši

Aptuveni trešdaļa Krievijas reaktīvo iznīcinātāju ir jānoraksta, jo tie ir novecojuši un ar tiem nevar lidot, piektdien vēsta laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz Aizsardzības ministrijas un armijas amatpersonām.

Krievija decembrī apturēja visu iznīcinātāju "MiG-29" lidojumus, kad Sibīrijas austrumos ar pāris mēnešu starpību viena lidlauka tuvumā nogāzās divi iznīcinātāji un viens pilots gāja bojā. Abas lidmašīnas tika izmantotas kopš 1985.gada.

"MiG-29" lidojumi ir atsākti, taču simtiem lidmašīnu ir vienkārši pārāk vecas, lai pat tikai paceltos, raksta "Kommersant".

"Krievijas Aizsardzības ministrija ir pirmo reizi atzinusi, ka aptuveni 200 tās "MiG-29" ne tikai nespēj veikt kaujas uzdevumus, bet vienkārši nespēj pat pacelties," norāda avīze.

"Galvenais "MiG-29" avārijas cēlonis bija ķīļa izjukšana gaisā korozijas dēļ," sacīja Aizsardzības ministrijas lidojumu drošības departamenta vadītājs ģenerālleitnants Sergejs Bainetovs. "Tiem iznīcinātājiem, kuriem nav atklāta korozija, un tie ir aptuveni 30% no visiem "MiG-29", ir atļauts atsākt lidojumus."

Krievijas bruņotajiem spēkiem ir 291 "MiG-29", taču aptuveni 200 no tiem nav droši un būtu jāatstāj uz zemes uz visiem laikiem, raksta "Kommersant". Tādējādi tiktu norakstīta trešā daļa no Krievijas 650 iznīcinātājiem.

Pagājušajā aprīlī Alžīrija atdeva atpakaļ Krievijai 15 "MiG-29SMT", norādot, ka lidmašīnās ir standartiem neatbilstošas detaļas.

Decembrī Krievija paziņoja, ka Libānai kā dāvanu piešķirs desmit "MiG-29", piebilstot, ka tie nav jauni un katrai lidmašīnai ir dažāds nolietojums. Krievija apsolīja modernizēt iznīcinātājus līdz "normāliem eksporta standartiem".

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas