Krievijas pasažieru lidmašīnas katastrofā Karēlijā 44 bojāgājušie

Krievijas ziemeļrietumu republikā Karēlijā pirmdienas vakarā nogāzās un aizdegās pasažieru lidmašīna "Tu-134" ar 52 cilvēkiem, no kuriem 44 gājuši bojā un astoņi ievainoti, otrdien paziņoja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija.

Privātās aviosabiedrības "RusAir" lidmašīna ar 43 pasažieriem un deviņiem apkalpes locekļiem nogāzās uz autoceļa apmēram vienu kilometru no Besovecas lidostas skrejceļa pie Karēlijas galvaspilsētas Petrozavodskas ap pulksten 23.40 pēc vietējā laika (pulksten 22.40 pēc Latvijas laika). Tā bija izlidojusi no Maskavas Domodedovas lidostas.

Katastrofa notika, kad lidmašīna mēģināja veikt piespiedu nolaišanos biezas miglas laikā. Triecienā pret zemi tā sadalījās vairākos gabalos un aizdegās.

No astoņiem ievainotajiem septiņi ir ļoti smagā stāvoklī. Visi cietušie atrodas reanimācijā ar traumām un apdegumiem. Otrdienas rītā no Maskavas uz Petrozavodsku izlidoja lidmašīna "Il-76", kas īpaši aprīkota smagi cietušo pārvadāšanai.

Vēl nav zināms, kāpēc pilots mēģināja veikt piespiedu nolaišanos uz autoceļa. Izmeklētāji ir norādījuši uz iespējamu kļūmi lidostas nolaišanās vadības sistēmās, tostarp skrejceļu apgaismojumā.

Katastrofa notika netālu no Besovecas ciema dzīvojamām mājām, kas laimīgā kārtā palika neskartas.

Katastrofa notika dienu pirms Parīzes aviošova, kuru plānoja apmeklēt Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins.

Vairākums pasažieru bija Krievijas pilsoņi, bet lidmašīnā bija arī viens Zviedrijas pilsonis.

Katastrofas vietā ir atrastas tā sauktās "melnās kastes" ar lidojuma datu ierakstiem.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas