Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievija savā pirmajā ziņojumā par cilvēktiesību ievērošanu pasaulē kritizē Baltijas valstis par lielo nepilsoņu skaitu 1

Krievijas Ārlietu ministrija trešdien publiskojusi savu pirmo ziņojumu par situāciju cilvēktiesību jomā dažādās pasaules valstīs, īpašu kritiku veltot Baltijas valstīm, jo īpaši Latvijai, kritizējot to par lielo nepilsoņu skaitu un nespēju atrisināt nepilsonības problēmu.

"Baltijas valstu varas iestāžu izraudzītais diskriminējošais kurss attiecībā pret tur dzīvojošo krievvalodīgo minoritāti praktiski nemainās. Īpašas bažas rada neatrisinātās problēmas ar masveida nepilsonību Latvijā (apmēram 330 tūkstoši nepilsoņu) un Igaunijā (apmēram 100 tūkstoši nepilsoņu), kā arī to radītie krievvalodīgo minoritātes pārkāpumi šajās valstīs. Neskatoties uz vairākkārtējām starptautisko un cilvēktiesību organizāciju rekomendācijām, naturalizācijas procedūra nav atvieglota vecāka gadagājuma cilvēkiem, nepilsoņu bērniem pēc dzimšanas netiek piešķirta pilsonība automātiski," paskaidrots Krievijas Ārlietu ministrijas ziņojumā, uzsverot, ka Baltijas valstīs ir Eiropā vissliktākā situācija cilvēktiesību jomā.

Krievijas Ārlietu ministrija ziņojumā uzsvērusi, ka nepilsonības problēma rada krievvalodīgo minoritātes pamata politisko un sociālo tiesību pārkāpumus.

Dokumentā īpaši uzsvērts, ka "situācija ASV tālu atpaliek no Vašingtonas sludinātajiem ideāliem". Krievijas Ārlietu ministrija šādu viedokli skaidro ar situāciju Guantanamo cietumā un slepenajiem ASV cietumiem Eiropā, amerikāņu vajāšanu, vārda brīvības ierobežošanu, rasu un reliģisko diskrimināciju un citām problēmām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pasaules ziņas