Kosovas premjerministrs: Serbija mēģina iznīcināt Kosovu

Tuvojoties Kosovas neatkarības pasludināšanas pirmajai gadadienai, premjerministrs Hašims Tači apsūdz Serbiju mēģinājumos iznīcināt viņa jauno republiku.

"Mēs cerējām, ka Belgrada pārvarēs Slobodana Miloševiča ēras mentalitāti attiecībās ar Kosovu," intervijā aģentūrai AFP teica Tači. Tā vietā viņiem ir "pilnīgi šovinistiska pieeja, lai apdraudētu Kosovas teritoriālo integritāti", viņš teica, piedāvājot Belgradai sākt no jauna dibināt attiecības ar savu kādreizējo dienvidu provinci.

"Priština vēlas normalizēt abu valstu attiecības, abpusēji atzīt viena otru kā neatkarīgas valstis, atvērt Kosovas vēstniecību Belgradā un Serbijas vēstniecību Prištinā un nodibināt diplomātiskās attiecības," intervijā teica Tači.

Belgrada paziņojusi, ka esot gatava apspriest kārtējos ikdienas jautājumus ar Kosovas provinces līderiem, kamēr šādas sarunas neapdraud Serbijas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Kosova vienpusēji neatkarību no Serbijas pasludināja 2008.gada 17.februārī. Līdz šim to atzinušas 54 valstis, arī ASV un 22 no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Serbijas valdība joprojām uzskata Kosovu ar tās aptuveni diviem miljoniem iedzīvotāju, no kuriem 90% ir etniskie albāņi, par vienu no savām provincēm.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas