Kopš Aukstā kara beigām pirmo reizi virs Baltijas jūras lidojuši Krievijas stratēģiskie bumbvedēji; gaisā paceļas NATO iznīcinātāji

Kopš Aukstā kara beigām pirmo reizi otrdien virs Baltijas jūras lidojuši Krievijas stratēģiskie bumbvedēji, tādēļ gaisā pacēlušās NATO lidmašīnas, aģentūrai BNS pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš atgādināja toreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina 2007.gadā teiktos vārdus, ka Krievija atsāks stratēģisko bumbvedēju lidojumus. "Šādi lidojumi ir atsākušies virs Baltijas jūras. Tas nav noticis kopš Aukstā kara beigām," norādīja Pabriks.

Šī šogad ir jau otrā reize, kad virs Baltijas jūras lido Krievijas stratēģiskie bumbvedēji. Pirmā reize bijusi aprīlī.

Bumbvedēji lidojuši virs neitrālajiem ūdeņiem, taču gaisā pacēlušās arī NATO lidmašīnas, kas bumbvedējus pavadījušas un atgriezušās bāzē. Pabriks uzvēra, ka notikušais nav jāvērtē kā bīstams Latvijai un iedzīvotāji var justies droši, jo Latvijas gaisa telpa nav pārkāpta.

"Tas ir nepārprotams politiskais signāls NATO dalībvalstīm. Tā ir spēka demonstrācija," vērtēja Pabriks.

Pabriks neatklāja ne bumbvedēju, ne NATO lidmašīnu skaitu.

Pabriks iepriekš aģentūrai BNS, komentējot Igaunijas bruņoto spēku komandiera Antsa Lāneotsa paustās bažas par Krievijas militārās varenības pieaugumu, kas, pēc Lāneotsa teiktā, var apdraudēt arī Baltijas valstis, Zviedriju, Somiju un Poliju, norādīja, ka pašlaik draudi Baltijas reģionam ir ļoti zemi, taču drošības nekad nevar būt par daudz un Latvija nedrīkst atstāt bez ievērības savu militāro sagatavošanos.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas