Karstums ASV prasījis 22 cilvēku dzīvības

Tveice ASV centrālās un dienvidu daļas štatos šonedēļ ir prasījusi vismaz 22 cilvēku dzīvības, un meteorologi trešdien paziņoja, ka karstuma vilnis pārvietojas austrumu virzienā un var ilgt vairākas nedēļas.

141 miljons cilvēku vairāk nekā 20 štatos ir brīdināti uzmanīties no karstuma.

Kanzasas štata Vičitas pilsētā saskaņā ar prognozēm gaisa temperatūra sasniegs vismaz 38 grādus pēc Celsija katru dienu līdz pat nākamajai otrdienai.

Valsts galvaspilsētā Vašingtonā gaisa temperatūra ir pārsniegusi 32 grādus un ir gaidāms, ka ceturtdien tā sasniegs 38 grādus.

"Ļoti augstu temperatūru un paaugstināta mitruma apvienojums izraisīs bīstamu karstumu ASV centrālajā daļā," brīdināja Nacionālā okeānu un atmosfēras pētījumu pārvalde.

Jūlijā ASV teritorijā tika pārspēti vairāk nekā 1000 temperatūras rekordu. Meteorologi brīdina, ka anomāli augstu gaisa temperatūru periods valstī ilgs līdz jūlija beigām, bet lielā daļā austrumu štatu tas var turpināties arī augustā.

Lielā tveice un mitrums smagi ietekmē lauksaimniecības kultūraugus un mājlopus. Dienviddakotas štatā karstuma dēļ ir nobeigušies ap 1500 liellopu.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas