Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kadafi: esam gatavi ilgam karam; lielvalstu līderi kritīs tāpat kā Hitlers un Musolini

Lībijas līderis Muammars Kadafi svētdien televīzijā pārraidītā uzrunā paziņoja, ka ir gatavs ilgam karam pret Rietumvalstu spēkiem.

"Mēs solām jums ilgu karu bez ierobežojumiem," sacīja Kadafi. Lībijas līderis televīzijā netika rādīts, bija dzirdama tikai viņa balss.

"Visi Lībijas ļaudis ir vienoti. Lībijas vīriešiem un sievietēm ir izsniegti ieroči un bumbas.. Jūs netiksiet uz priekšu, jūs neuzkāpsiet uz šīs zemes," teica Kadafi.

"Mēs esam gatavi ilgam karam. Jūs neesat sagatavojušies ilgam karam Lībijā. Mēs esam. Šis ir ļoti laimīgs brīdis, kurā mēs dzīvojam," sacīja Lībijas līderis.

Viņš teica, ka ASV, Lielbritānijas un Francijas līderi "kritīs kā Hitlers.. kā Musolini".

"Amerika, Francija vai Lielbritānija, kristieši šodien ir izveidojuši paktu pret mums. Viņi nedabūs mūsu naftu," uzsvēra Kadafi.

"Jūs esat agresori, jūs esat teroristiski dzīvnieki.. atpalikuši barbari," sacīja Lībijas līderis.

ASV un vēl četru valstu koalīcija sestdienas vakarā sāka militāros triecienus Lībijai, kuru nolūks ir neitralizēt Lībijas pretgaisa aizsardzību.

Koalīcijā bez ASV ir arī Francija, Itālija, Kanāda un Lielbritānija. Militārajai operācijai dots nosaukums "Odyssey Dawn" ("Odiseja rītausma").

ANO Drošības padome ceturtdien pieņēma rezolūciju saskaņā ar kuru tika noteikta lidojumu aizlieguma zona virs Lībijas, lai aizsargātu opozīciju un civiliedzīvotājus no diktatora Muammara Kadafi spēku aviācijas uzbrukumiem.

Lībijā kopš februāra vidus notiek sacelšanās pret Kadafi režīmu, kas tiek apspiesta ar militāru spēku. Gājuši bojā simtiem cilvēku.

Muammars Kadafi nāca pie varas militārā apvērsumā 1969.gadā.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas