Juščenko vēlas izmaiņas Krievijas gāzes līgumā

Ukraina prezidents Viktors Juščenko vēlas izmaiņas ar Krieviju parakstītajā gāzes līgumā, kas izbeidza vairākas nedēļas ilgo gāzes krīzi, kas apturēja gāzes piegādes vairākām Eiropas valstīm.

Ukrainas puse strādā pie ieteikumiem par izmaiņām šonedēļ parakstītajos līgumos, pavēstīja Juščenko administrācijas vadītāja vietnieks Oleksandrs Šlapaks.

"Mēs plānojam sākt kontaktus ar Krievijas pusi par sarunām vēlākais vasarā,” sacīja Šlapaks, parakstītos līgumus raksturojot kā Ukrainas kapitulāciju Krievijas priekšā.

Krievijas gāzes koncerna ”Gazprom” vadītājs Aleksejs Millers attiecībā Ukrainas prezidentūras izteikumiem sacīja, ka šādiem paziņojumiem vajadzētu parādīties tikai Ukrainas karikatūrās.

Gāzes konflikts tika atrisināts šonedēļ, kad Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko un viņas Krievijas kolēģis Vladimirs Putins vienojas par jaunu līgumu gāzes piegādēm Ukrainai un Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropu.

Tomēr Juščenko ir asi kritizējis parakstīto līgumu, nodēvējot to par pārdošanos Krievija.

Saskaņā ar jauno līgumu 2009.gada pirmajā ceturksnī Ukraina Krievijai maksās 360 ASV dolārus par tūkstoti kubikmetru gāzes un katru ceturksni cena mainīsies. Pagājušajā gadā Ukraina maksāja 179,50 ASV dolārus par tūkstoti kubikmetru gāzes.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas