Igaunijas prezidenta amatā uz otru termiņu ievēlēts Tomass Hendriks Ilvess

Igaunijas parlaments pirmdien valsts prezidenta amatā uz otru termiņu ievēlēja Tomasu Hendriku Ilvesu.

Par Ilvesu nobalsoja 73 deputāti. Viņa atkārtotai ievēlēšanai bija nepieciešams 68 deputātu atbalsts.

Savukārt par opozīcijā esošās Centra partijas izvirzīto kandidātu eiroparlamentārieti Indreku Tarandu nobalsoja 25 no 101 parlamenta deputāta. Divas aizklātā balsojuma vēlēšanu zīmes tika atzītas par nederīgām, bet vienā nebija norādīts neviens no kandidātiem.

Ilvesu pirmo reizi uz piecu gadu prezidentūras termiņu 2006.gada 23.septembrī ievēlēja elektoru kolēģija, kurā ietilpst parlamenta deputāti un pašvaldību pārstāvji. Tā tiek sasaukta, ja pirmajās divās vēlēšanu kārtās neviens no kandidātiem neiegūst divu trešdaļu deputātu atbalsta. Ilvesa inaugurācija prezidenta amatā notika 2006.gada 9.oktobrī.

Ilvess  decembrī paziņoja, ka ir gatavs kandidēt uz otro piecu gadu amata termiņu. Viņa kandidatūru ceturtdien oficiāli izvirzīja trīs parlamenta frakciju deputāti jeb 75 parlamentārieši.

Abas valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas - Reformu partija (33 deputāti) un "Tēvzemes" un "Res Publica" savienība (23 deputāti), kā arī opozīcijā esošā Sociāldemokrātiskā partija (19 deputāti), kuras biedrs   Ilvess bija pirms ievēlēšanas  par  prezidentu, jau gada sākumā apstiprināja gatavību balsot par viņu.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas