"Gazprom": Ukraina bloķē gāzes tranzītu uz Eiropu

Krievijas gāzes koncerns "Gazprom" otrdien paziņoja, ka Ukraina bloķējusi Krievijas gāzes plūsmu uz Eiropu. "Ukraina bloķējusi visas mūsu darbības gāzes tranzītam uz Eiropu," paziņoja "Gazprom" vadītāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs.

"Vakar mēs uzskatījām, ka durvis Krievijas gāzei [uz Eiropu] ir atvērtas, tomēr Ukraina atkal ir to [gāzes plūsmu] bloķējusi. Tā vien šķiet (..) viņi [Ukraina] dejo pēc stabules, kas tiek spēlēta nevis Kijevā, bet kaut kur ārvalstīs," viņš piebilda, atsaucoties uz līgumu, ko Ukraina esot noslēgusi ar ASV.

Tomēr Medvedevs nesniedza sīkāku informāciju par Ukrainas un ASV noslēgto līgumu un tā saistību ar gāzes piegāžu bloķēšanu.

Savukārt Ukrainas enerģētikas kompānija "Naftogaz" atzīst, ka Ukraina bloķējusi Krievijas gāzes plūsmu uz Eiropu, šādu lēmumu skaidrojot ar "nepieņemamajiem tranzīta noteikumiem", ko uzspiež Krievijas gāzes koncerns "Gazprom".

Tajā pat laikā Eiropas Komisija otrdien paziņoja, ka Eiropa tranzītā caur Ukrainu Krievijas gāzi saņem "maz vai nemaz".

"Informācija, ko mēs saņemam no novērotājiem liecina, ka niecīgs gāzes apjoms šobrīd plūst Eiropas virzienā. [Radusies] situācija, acīmredzami, ir ļoti nopietna un tai nepieciešams uzlaboties pēc iespējas ātrāk," teikts EK paziņojumā.

EK arī pieprasīja, lai novērotājiem tiktu garantēta brīva piekļuve visiem gāzes tranzīta infrastruktūras punktiem, gan Maskavā, gan Krievijā, lai piegādātāji vārētu uzraudzīt Krievijas gāzes plūsmu uz Eiropu.

Kā ziņots, "Gazprom" atsāka Eiropas valstīm paredzētas gāzes transportēšanu caur Ukrainas teritoriju.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas