Fukušimas AES "atomsamuraji" apzinās, ka drīz mirs

Fukušimas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanā iesaistītie strādnieki, kas japāņu presē jau nodēvēti par kamikadzēm un atomsamurajiem, lieliski apzinās, ka tiek pakļauti ārkārtīgi augstai radiācijai un ir nolemti nāvei jau tuvākajos mēnešos, ja ne nedēļās.

Šie cilvēki ar žurnālistiem nekomunicē tikpat kā nemaz un ir ļoti rezervēti sarunās ar tuviniekiem, jo varasiestādes viņus lūgušas būt pēc iespējas diskrētiem un turēt ar avāriju saistīto informāciju slepenībā, lai neceltu paniku. Tomēr tuvinieki, spriežot pēc skopajiem vēstījumiem, kas tiek saņemti no avārijas seku likvidatoriem, spriež, ka viņi kā īsti samuraji pienākama vārdā gatavi ziedot dzīvību.

AES uzņēmuma līdzstrādnieki vairākkārt apspriedušies par situāciju un jau mierīgi uztver likteni, ka viņus tuvākajā laikā radiācija var nogalēt, bet, ja ne, tad perspektīvā viņi mirs no vēža, ASV telekanālam "Fox News" pastāstīja kāda 32 gadus veca avārijas seku likvidētāja māte.

Dēls viņai nav teicis, vai ir ticis apstarots, tomēr sieviete norādīja - visi likvidatori apzinās, ka strādāt avarējušajā AES daļēji izpostīto energobloku tuvumā un nesaņemt nāvējošas radiācijas devas vienkārši nav iespējams.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas