Benzīna cenas Latvijā stabilas; globālajos tirgos situācija saspringta

Pēdējo divu nedēļu laikā benzīna cenas lielākajās degvielas uzpildes stacijās ir stabilas un nav mainījušās, tomēr situācija globālajos tirgos liecina, ka situācija naftas produktu tirgos ir visai saspringta un pastāv vairāki riski.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja nozares eksperts Māris Āriņš, šonedēļ situācija naftas tirgos ir diezgan saspringta, jo neskaidrā situācija ar Grieķiju un Itāliju ietekmē eiro un ASV dolāra kursa attiecības, kas vienu brīdi ir pozitīvas, bet citu - negatīvas.

"Kopumā ņemot, šonedēļ trīs dienās naftas produktu cenas pieauga par pusotru santīmu par litru. Tas varētu atstāt iespaidu uz mazumtirdzniecības cenām, ja nenotiks starptautiskā naftas produktu tirgus korekcija uz leju," sacīja Āriņš.

Prognozēt, kādas cenu svārstības gaidāmas līdz gada beigām, esot grūti, jo "investoru finanšu līdzekļi ceļo no akciju tirgiem uz produktu tirgiem saskaņā ar pozitīvām vai negatīvām ziņām par ES valstīm un kopējo globālo ekonomikas situāciju pasaulē", sacīja Āriņš.

Āriņš uzsver, ka šie faktori rada nestabilitāti tirgū. "Kad tiks atrisinātas šīs problēmas, tirgum būs tendence stabilizēties," sacīja eksperts.

Pēdējās nedēļās benzīna cena "Statoil" bija 92,9 santīmi par litru, "Lukoil" - 92,2 santīmi par litru, bet "Neste" - 91,7 santīmi par litru.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas