Benedikts XVI atvadās no ticīgajiem

Romas pāvests Benedikts XVI, kurš rīt oficiāli atkāpsies no amata, šodien, atvadoties no ticīgajiem Svētā Pētera laukumā, norādīja, ka apzinās sava lēmuma nopietnību un novitāti.

Benedikts XVI atzina, ka viņa valdīšanas laikā baznīca piedzīvojusi arī "vētrainus ūdeņus un pretvējus", bet pauda pārliecību, ka Dievs neļaus baznīcai nogrimt.

"Tas Kungs deva mums dienas ar sauli un vieglu vējiņu (..). Bija arī brīži, kad bija vētraini ūdeņi un pretvēji," norādīja Benedikts XVI.

Uzrunājot ticīgos, 85 gadus vecais baznīcas galva solīja, ka arī turpmāk pavadīs baznīcu savās lūgšanās.

Benedikts XVI ceturtdien kļūs par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpjas, nevis paliek tajā līdz mūža galam.

Savu lēmumu atkāpties no amata Benedikts XVI pamatoja ar lielo vecumu, kura dēļ vairs nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

Vatikāns iepriekš norādījis, ka pēc atkāpšanās pāvests divus vai trīs mēnešus pavadīs vasaras rezidencē Kastelgandolfo, netālu no Romas, kamēr tiks savesta kārtībā viņa jaunā mītne bijušajā klostera ēkā Vatikāna teritorijā. Lai gan pats Benedikts XVI izteicies, ka dzīvos "noslēgtībā no pasaules", Vatikāna pārstāvis Federiko Lombardi sacījis, ka viņš dos garīgus padomus savam pēctecim un arī turpmāk publicēs savus teoloģiskos pētījumus.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas