Baltijas valstu žurnālisti par gada notikumu uzskata arābu pavasari

Baltijas valstu žurnālisti par nozīmīgākajiem 2011.gada notikumiem uzskata arābu pavasari jeb masu nemierus un tautas sacelšanās Ēģiptē, Lībijā un Sīrijā, Eiropas parādu krīzi un zemestrīci Japānā.

Lietuvas žurnālistu divi visbiežāk pieminētie notikumi pasaulē bija arābu pavasaris un parādu krīze eiro zonā. Trešajā vietā bija stiprā zemestrīce un cunami Japānā un šīs stihijas izraisītā katastrofa Fukušimas 1.atomelektrostacijā.

Arī žurnālisti Igaunijā un Latvijā minēja tos pašus trīs gada svarīgākos notikumus. Žurnālisti Igaunijā tos uzskaitīja tādā pašā secībā kā Lietuvā, bet žurnālisti Latvijā parādu krīzi ierindoja pirmajā, bet arābu pavasari – otrajā vietā.   

Līdzīgā aptaujā 2010.gada beigās žurnālisti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā par trim gada svarīgākajiem notikumiem atzina "Wikileaks" veikto informācijas noplūdināšanu, Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas katastrofu un parādu krīzi Eiropā.

Par svarīgāko 2011.gada pašmāju notikumu Lietuvā tika atzīta komercbankas "Snoras" nacionalizācija un bankrots, kas bija pieminēts vairāk reižu nekā Lietuvā rīkotais Eiropas basketbola čempionāts un valdības provizoriskā vienošanās ar Japānas korporāciju "Hitachi" par jaunas atomelektrostacijas būvniecību.

Latvijā gada notikums bija Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmums atlaist Saeimu un izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas. Otrs svarīgākais notikums bija "Latvijas Krājbankas" bankrots, bet trešais – bija mēģinājumi panākt Satversmes grozījumus, kas piešķirtu krievu valodai valsts valodas statusu.

Igaunijā divi galvenie notikumi bija pāreja uz eiro un ar to saistītās problēmas, kā arī Igaunijas velotūristu nolaupīšana un atbrīvošana Libānā. Trešais svarīgākais notikums bija četru partiju parlamenta izveidošana pēc pavasarī notikušajām vēlēšanām, Reformu partijas līdera Andrusa Ansipa palikšana premjerministra amatā un politiskā stabilitāte valstī.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas