Austrālija sāk plašu uzbrukumu tabakas industrijai

Šodien, Pasaules veselības dienā, ar valdības paziņojumu uzstājās Austrālijas Veselības un novecošanas (Helth and Aging) ministre Nikola Roksona (Nicola Roxon), kura paziņoja Austrālijas jaunos soļus tabakas kontrolē un smēķēšanas ierobežošanā. Austrālija samazinājusi smēķēšanu līdz 16% populācijas, no kuriem tikai puse ir atkarīgi smēķētāji, Austrālijā nesmēķē publiskās vietās un slēgtās telpās.

Šodienas Austrālijas valdības lēmums ir: pilnībā noteikt cigarešu, cigarillu, bezdūmu tabakas, elektronisko cigarešu un visu citu tabakas izstrādājumu un smēķēšanas piederumu iepakojumu. Pie šī iepakojuma ilgu laiku bija strādājuši Austrālijas zinātnieki ar mērķi– tabakas iepakojumam ir jābūt antireklāmai, kas pilnībā iznīcina brenda pozitīvo ietekmi. Līdz ar to paciņas pamatkrāsa ir zaļgani brūna (krāsa tāda kā vēdera izejai), 75% no priekšpuses un 90% no aizmugures aizņem brīdinājumi, kas arī veidoti pēc principa – vienkārši pretīgi.

Cigarešu nosaukums ar astoņu punktu melniem burtiem, bet firmas nosaukums ar septiņu punktu melniem burtiem būs vienīgais, kas turpmāk dos ziņu par šīs paciņas saturu.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā no 2012. gada 1. janvāra un pilnībā izslēgs jebkādas citas tabakas paciņas ievešanu Austrālijas teritorijā.

Austrālijas likumdošana paredz, ka par šādām izmaiņām parlamentam nav jālemj – noteikumus tabakai nosaka Veselības ministrija, apstiprina Ministru kabinets (vakar tas ir izdarīts). Ministrija var padarīt tabakas ierobežojumus stingrākus, bet, – ja tā vēlētos tos atvieglot, būtu vajadzīgs parlamenta atbalsts. Tas ir neiespējams scenārijs, jo 95% parlamenta deputātu atbalsta Veselības ministrijas noteikto mērķi– Austrāliju bez tabakas dūmiem.

Vienlaikus noteikti dramatiski sodi katram, kas tiks pieķerti smēķējam cigaretes no paciņas bez šī iesaiņojuma (tātad – kontrabandas) – 100 Austrālijas dolāru, bet ievērojami pieaug, ja pieķerti tiktu atkārtoti. Vienkārši Austrālijas likumdevējs atzīst, ka cīņa pret kontrabandu ir ne tikai uz robežas, bet arī cīņa pret kontrabandas cigarešu lietotājiem.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas