ASV televīzijas kanālu aplēses: Prezidenta vēlēšanās uzvarējis Obama

ASV televīzijas kanāli ziņo, ka saskaņā ar to aplēsēm otrdien notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās uzvarējis Baraks Obama.

Atbilstoši telekanāla CNN aplēsēm, Obama nodrošinājis vismaz 290 no nepieciešamajām 270 elektoru balsīm, savukārt Romnijs līdz šim guvis 201 balsi. Pavisam cīņa notiek par 538 elektoru balsīm.

Pēc teju visu nodoto vēlētāju balsu saskaitīšanas abus kandidātus atbalsta 49% vēlētāju, Romnijam atrodoties nelielā vadībā ar 48 612 696 balsīm pret Obamas saņemtajām 48 498 111 balsīm.

"Tas ir noticis, pateicoties jums. Paldies jums. Vēl četri gadi," tviterī saviem 22 miljoniem sekotāju ierakstīja Obama.

Obama kļuvis tikai par otro demokrātu kopš Otrā pasaules kara, kurš ticis pārvēlēts prezidenta amatā.

Saskaņā ar ASV mediju aplēsēm, kas balstītas uz sākotnējiem balsu skaitīšanas rezultātiem un nobalsojušo vēlētāju aptaujām, Romnijs uzvarējis Aidaho, Alabamā, Arizonā, Aidaho, Arkanzasā, Dienviddakotā, Dienvidkarolīnā, Džordžijā, Indiānā, Jūtā, Kanzasā, Kentuki, Luiziānā, Misisipi, Misūri, Montānā, Oklahomā, Rietumvirdžīnijā, Teksasā, Tenesī, Ziemeļdakotā, Nebraskā, Vaiomingā un Ziemeļkarolīnā.

Savukārt Obama bijis pārāks Delavērā, Havajās, Ilinoisā, Kalifornijā, Kolumbijas apgabalā, Konektikutā, Masačūsetsā, Menā, Merilendā, Ņūdžersijā, Ņujorkā, Ņūmeksikā, Nevadā, Kolorādo, Pensilvānijā, Rodailendā, Vašingtonā, Aiovā, Minesotā, Oregonā un Vērmontā.

Pašreizējam prezidentam izdevies gūt uzvaru arī četros no svārstīgajiem štatiem Ohaio, Mičiganā, Viskonsinā un Ņūhempšīrā.

Šobrīd nav iespējams prognozēt rezultātu divos štatos, kuros kopumā tiek izcīnītas 42 elektoru balsis - Floridā (29) un Virdžīnijā (13).

Savukārt Aļaskas štata trīs elektoru balsis tiek prognozētas Romnijam.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas