ASV policija aizdomās par mēģinājumu izvarot viesnīcas darbinieci aizturējusi SVF izpilddirektoru Dominiku Strosu-Kānu

ASV policija aizdomās par mēģinājumu izvarot viesnīcas darbinieci sestdien aizturējusi Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektoru Dominiku Strosu-Kānu.

62 gadus vecais Stross-Kāns aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā, kad bija iekāpis aviokompānijas "Air France" lainerī, kam bija paredzēts izlidot uz Parīzi, sacīja Ņujorkas policijas preses sekretārs Pols Brauns.

Viņš teica, ka saņemta sūdzība no 32 gadus vecas viesnīcas istabenes, kurai uzdots uzkopt Strosa-Kāna apartamentus viesnīcā "Sofitel" Ņujorkas Taimskvērā. Viņai teikts, ka numurā neviena nav. Viņa iegājusi numurā sestdien aptuveni pulksten 13 pēc vietējā laika (20 pēc Latvijas laika).  Pēkšņi SVF izpilddirektors kails iznācis no vannas istabas, pieskrējis pie viņas, ievilcis viņu guļamistabā un mēģinājis izvarot.

Pēc policijas sniegtās informācijas, istabene teikusi, ka viņai izdevies izrauties, bet Stross-Kāns atkal viņu notvēris, ievilcis vannas istabā un piespiedis veikt orālā seksa aktu. Pēc tam sievietei izdevies izbēgt no numura un viņa par notikušo pastāstījusi citiem viesnīcas darbiniekiem, kas izsaukuši policiju.

Strosam-Kānam, kuram nav diplomātiskās imunitātes, svētdien prokurori izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu. Svētdien Stross-Kāns stāsies Manhetenas tiesas priekšā un viņam varētu tikt noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Ņujorkas štata likumi nosaka, ka krimināls seksuāls akts ietver arī orālo seksu, uz kuru kāds ir vardarbīgi piespiests.

Sieviete, kuras vārds netiek atklāts, nogādāta slimnīcā ar nelieliem ievainojumiem.

SVF pārstāvji komentārus par notikušo nesniedza, jo neesot saņēmuši oficiālu informāciju par Strosa-Kāna aizturēšanu.

Savukārt viņa advokāts Bendžamins Brafmans elektroniskā pasta vēstulē aģentūrai "Reuters" vēl pirms apsūdzību izvirzīšanas uzsvēra, ka Stross-Kāns negatavojas atzīt savu vainu nevienā no apsūdzībām, kuras viņam varētu izvirzīt.

Svētdien Berlīnē Strosam-Kānam bija plānots tikties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, lai apspriestu finansiālās palīdzības sniegšanu Grieķijai. Savukārt pirmdien un otrdien viņam bija paredzēts piedalīties Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru sanāksmē Briselē.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas