ASV nosauktas neiedomājamākās tiesas prāvas

Nosauktas neiedomājamākās ASV tiesas prāvas ikgadējā "Stellas" balvu pasniegšanas ceremonijā.

Šo balvu nosaukums ir radies par godu Stellai Lībekai, kas 1992.gadā iesūdzēja ātrās ēdināšanas restorānu tīklu "McDonald's" par to, ka viņa guva trešās pakāpes apdegumus, ielejot sev klēpī pārāk karstu kafiju, un saņēma 2,9 miljonu ASV dolāru (1,6 miljonu latu) lielu kompensāciju.

Starp šā gada laureātiem ir tiesas prāva, kurā kāds advokāts no Vašingtonas iesūdzēja ķīmiskās tīrītavas īpašniekus par nozaudētām biksēm un panāca, ka tie samaksā viņam 64 miljonu dolāru (25 miljonus latu) lielu kompensāciju par "garīgām ciešanām, sagādātajām neērtībām un diskomfortu".

Uzvarētāju vidū ir arī kāda sieviete, kas meta ar dzērienu savam draugam kādā Filadelfijas restorānā, tad paslīdēja uz izlietā šķidruma, salauza astes kaulu un beigu beigās saņēma 113 000 dolāru (62 000 latu) lielu kompensāciju.

Merva Grazniska no Oklohomas tika pie 1,6 miljona ASV dolāru (900 000 latu) kompensācijas, iesūdzot kompāniju "Winnebago" par to, ka viņa cieta avārijā, braucot ar savu treileri 110 km/h un vienlaicīgi gatavojot sviestmaizi.

Kara Voltona no Delavēras štata saņēma 11 700 dolāru (6 400 latu), iesūdzot kādu naktsklubu par to, ka viņa izsita divus priekšējos zobus, izkrītot pa tualetes logu, pa kuru viņa centās iekļūt klubā.

Terenss Diksons no Pensilvānijas štata saņēma 503 000 dolāru (274 000 latu) lielu atlīdzību no apdrošināšanas kompānijas, kuras klienta māju viņš neveiksmīgi centās apzagt, - vīrietis iesprūda mājas garāžā un pavadīja tur astoņas dienas.

Savukārt Karls Trumans no Losandželosas ieguva 74 000 dolāru (40 200 latus), kā arī atlīdzību par medicīniskajiem izdevumiem no sava kaimiņa, kas uzbrauca viņam uz rokas, kamēr pirmais mēģināja nozagt viņa mašīnas dekoratīvos diskus.

Ketlīna Robertsone no Teksasas štata saņēma 79 000 ASV dolāru (43 000 latu), kā arī atlīdzību par medicīniskiem izdevumiem no kāda uzņēmēja, kura veikalā, aizķeroties aiz sava bērna ratiņiem, sieviete paklupa un salauza potīti.

Daži juristi uzskata, ka šādu tiesas prāvu skaits varētu palielināties, jo recesijas laikā cilvēki izmēģina aizvien neiedomājamākas naudas iegūšanas metodes.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas