Aptauja: Katrs astotais vācietis vēlas Berlīnes mūra atgriešanos

Visā Vācijā sākoties svinībām par godu 20.gadadienai kopš komunistiskā režīma krišanas, aptaujas dati liecina, ka neparasti lielam vāciešu skaitam nebūtu nekas pretī, ja Berlīnes mūris atgrieztos savā kādreizējā vietā.

Aptauja liecina, ka 12% vāciešu vēlētos, lai Berlīnes mūris tuvākajā laikā tiktu atjaunots. Zīmīgi, ka šajā jautājumā nav lielas atšķirības starp Austrumvācijas un Rietumvācijas iedzīvotāju viedokļiem, kas liecina, ka valsts apvienošanās radītā vilšanās vienlīdz izplatīta abpus kādreizējam dzelzs priekškaram.

Vairums no tiem, kas vēlētos pagātnes atgriešanos, ir bezdarbnieki, pieder pie strādnieku šķiras un balso par kreiso ekstrēmistu partiju "Die Linke" ("Kreisie"), kura apvienojusi kādreizējās Austrumvācijas komunistus un kreisos radikāļus no valsts rietumiem.

Tomēr vairums respondentu ir apmierināti ar mūra krišanu un Vācijas apvienošanu - 79% aptaujāto to uzskata par laimīgu notikumu, un arī šajā gadījumā nav atšķirību starp austrumvāciešiem un rietumvāciešiem.

Vislielāko neapmierinātību vāciešos rada nevienlīdzība, un 35% respondentu uzskata, ka sociālā aizsardzība kopš 1989.gada abās Vācijas daļās ir vājinājusies. Tomēr nevienlīdzība vairāk satrauc austrumvāciešus, kuru vidū to kā problēmu uztver 49% aptaujāto, kamēr rietumos šāds viedoklis ir tikai 32%.

Ceturtdaļa aptaujāto izteikušies, ka viņu dzīves līmenis kopš 1989.gada pazeminājies, taču par to vairāk žēlojas rietumnieki, nevis valsts austrumu daļas iedzīvotāji.

Aptauju pēc laikraksta "Leipziger Volkszeitung" pasūtījuma veicis Leipcigas Tirgus izpētes institūts, kas oktobra beigās intervējis 1008 pieaugošos visā Vācijā.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas