ĀM rīcībā nav ziņu par Norvēģijā cietušiem Latvijas valstpiederīgajiem

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā pagaidām nav ziņu, ka starp smagi cietušajiem būtu Latvijas valstspiederīgie.

Ārlietu ministrijā aģentūru BNS sestdienas rītā informēja, ka par mirušajiem Norvēģijas policija sniegs ziņas tikai pēc pāris dienām. Joprojām nav skaidrības par vieglāk ievainotajiem, jo tie vesti uz dažādām slimnīcām, informē ĀM.

Jau vēstīts, ka Norvēģijā piektdien notika sprādziens galvaspilsētas Oslo valdības ēku rajonā, kurā gājuši bojā septiņi cilvēki, un kāds vīrietis policista formā atklājis uguni valdošās partijas jauniešu vasaras nometnē, nogalinot 80 cilvēkus, informēja amatpersonas un plašsaziņas līdzekļi. Vīrietis, kurš šāva jauniešu nometnē, ir aizturēts. Tas ir 32 gadus vecs Norvēģijas pilsonis, kuram ir sakari ar galēji labējiem grupējumiem. Pēc policijas amatpersonu teiktā, sprādziens Oslo un apšaude nometnē, visticamāk, ir savstarpēji saistīti.

Oslo piektdien notika bumbas sprādziens pie valdības un tabloīda VG redakcijas ēkām, kurā gājuši bojā septiņi un smagi ievainoti deviņi cilvēki.

Izsisti logu stikli 17 stāvu augstajā valdības ēkā, kā arī tuvējo ministriju un laikraksta VG redakcijas ēkās, bet Naftas ministrijas ēkā izcēlās ugunsgrēks. Valdības un Finanšu ministrijas ēkām nodarīti būtiski postījumi.

Pie valdības ēkas atradās sprādziena stipri bojāta automašīna, taču nav apstiprinājuma, ka tajā varētu būt atradušies spridzekļi, lai gan policija neizslēdz šādu iespēju.

Policija slēgusi kvartālu, evakuētas tajā esošās ēkas - ne tikai valdības un ministriju, bet arī Norvēģijas lielāko laikrakstu un ziņu aģentūras NTB biroji. Policija arī ieteikusi Oslo iedzīvotājiem neatstāt savas dzīvesvietas.

Savukārt kāds vīrietis policijas formā piektdienas vakarā atklāja uguni valdošās Darba partijas jauniešu vasaras nometnē Utoejas salā galvaspilsētas Oslo apkaimē, nogalinot 80 cilvēkus. Šāvējs, kurš nekad nav strādājis policijā, ir aizturēts. Policijai ir aizdomas, ka nometnes teritorijā varētu atrasties spridzekļi.

Šīs nometnes 560 dalībniekus sestdien bija paredzēts uzrunāt partijas līderim un Norvēģijas premjerministram Jensam Stoltenbergam.

Stoltenbergs telekanālam TV2 piektdienas vakarā teica, ka situācija ir nopietna, un ka policija viņam ieteikusi neatklāt savu atrašanās vietu.

Norvēģijas premjers piektdienas vakarā sasauca ārkārtas valdības sēdi, bet sestdien tiksies ar lielāko politisko partiju līderiem.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas