"airBaltic" aicina sākt cīņu ar negodīgajām taksometru firmām

Latvijas nacionālā lidsabiedrība AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") nosūtījusi vēstuli Rīgas mēram Jānim Birkam (TB/LNNK) un Rīgas domes Satiksmes departamentam ar aicinājumu sākt cīņu ar negodīgajām taksometru firmām.

Kā aģentūru LETA informēja "airBaltic" korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, "airBaltic" vēstulē kā piemēru min divus gadījumus šā gada 26.februārī, kad aviosabiedrības prezidenta Bertolta Flika braucienu ap plkst.15 no Satiksmes ministrijas līdz viesnīcai "Rīdzene" taksometra šoferis bez skaitītāja ieslēgšanas novērtēja piecu latu apmērā, savukārt plkst.17 brauciens no Laimas pulksteņa līdz viesnīcai "Radisson SAS Daugava" ar skaitītāju izmaksāja deviņus latus.

"Diemžēl gan no personīgās pieredzes, gan no biežajām tūristu sūdzībām esmu nonācis pie secinājuma, ka taksometru pakalpojumi tiek sniegti lielceļu laupītāju formā, iekasējot nesamērīgi augstu samaksu par braucienu," norāda Fliks. "Tūristi tiek brutāli apkrāpti, un šeit ir gluži vai lieki piebilst, ka viņi to saprot un dalās iespaidos ar saviem paziņām, kuri Rīgu ar treknu svītru izslēdz no saviem potenciālajiem ceļojumu maršrutiem."

Pēc Flika teiktā, šī problēma pastāv ne pirmo gadu, un Rīgas dome līdz šim bijusi pasīva jebkādu kontroles darbību sākšanā, tādēļ "airBaltic" aicina pašvaldības pārstāvjus uz aktīvu rīcību, lai cienīgi uzņemtu Latvijas viesus.

"Pretējā gadījumā tuvredzīgā politika, kāda patlaban tiek piekopta, novedīs pie tūristu plūsmas samazināšanās un būtiskiem ieņēmumu samazinājumiem gan Rīgas domei, gan taksometru firmām, gan pilsētai kopumā. Valsts, paaugstinot pievienotās vērtības nodokli viesnīcu pakalpojumiem no 5% uz 21%, jau tā ir padarījusi Latviju dārgāku iebraucošajiem ceļotājiem. Ja tas tiek papildināts ar nekvalitatīviem pakalpojumiem un cilvēku krāpšanu taksometros, mēs varam sagaidīt tikai būtisku kaitējumu tūrisma nozarei," uzsver lidsabiedrības vadītājs.

Lidsabiedrība "airBaltic" dibināta 1995.gadā. Tās galvenās akcionāres ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" ar 47,2% akciju.

"airBaltic" flotē ir 28 lidmašīnas.

Lidsabiedrība veic tiešos lidojumus no divām Baltijas valstu galvaspilsētām - no Rīgas un Viļņas, kā arī piedāvā tiešos lidojumus starp Kaļiņingradu un Kopenhāgenu.

Pievieno komentāru

Pasaules ziņas