re:public Glābējsilītei dāvina himnu

Janvārī pirmatskaņojumu piedzīvoja grupas re:public jaunākā dziesma – „Darīt šitā? Darīt tā!” Izrādot atbalstu projektam Baby Box – vieta bērna dzīvībai, grupa re:public piekritusi dziesmu nodot projekta īstenotāju rokās kā Glābējsilītes himnu. Klausīties šeit.

Dziesmā izdziedāta projekta būtība, mazuļa dzīves pirmie mirkļi un vecāku izvēles iespējas – rīkoties atbildīgi vai rīkoties tā, ka paveiktais noziegums pret savu bērnu vajā visu atlikušo mūžu.

Laura Zvirbule, projekta Baby Box – vieta bērna dzīvībai vadītāja Latvijā, sabiedrisko attiecību kompānijas "Divi gani" valdes locekle: "Dziesma "Darīt šitā? Darīt tā!" bija patīkams pārsteigums. Dziesmas esamība apliecina, ka vēl viens no projekta Baby Box – vieta bērna dzīvībai mērķiem, proti, diskusijas veicināšana sabiedrībā, ir sasniegts. Liels paldies grupas dalībniekiem par atsaucību un vēlmi iesaistīties projektā, kas līdz šim palīdzējis uzsākt jaunu dzīvi 12 mazuļiem."

Jānis Rībens, re:public: "Šīs dziesmas ideja radās kādu laiku atpakaļ. Atceros, ka pirms pāris gadiem skaļi tika apspriesta kāda tikko dzimuša bērniņa atrašana atkritumos,  ko visi nosodīja, tomēr tajā pašā laikā bija jūtama apkārtējo vienaldzība un neieinteresētība. Tā bija tikai ikdienas ziņa, kuru jau nākamajā dienā nomainīja kāda svarīgāka par izmaiņām koalīcijā un kārtējo degvielas cenu kāpumu. Neviens īsti necentās uzzināt, kāpēc tā ir noticis...
Kaut gan šādu mātes rīcību pret zīdaini mums ne mūžam neizprast, lai arī cik lielā izmisumā cilvēks varētu būt...
Dziesma "Darīt šitā? Darīt tā!" ir aicinājums apdomāties, ja kādai vai kādam ir iezagusies prātā tik briesmīga doma – izdarīt ko tik sliktu ar savu mazuli. Šī dziesma ir arī vislielākais cieņas apliecinājums cilvēkiem, kas gan Latvijā, gan pasaulē gādā par to, lai ir Glābējsilītes, lai vienmēr ir vieta bērna dzīvībai..."

Latvijā pašlaik ir 4 Baby Box jeb Glābējsilītes – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Līdz šim 9 mazuļu atstāti Rīgā, 2 – Liepājā, un 1 – Daugavpilī.

Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts. Pie Baby Box durtiņām nav ne novērošanas kameru, ne apsardzes.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti