Liepājā skanēs "Latvijas brīvās dziesmas"

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju - "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" veidot kopīgu dāvanu Latvijai tās dzimšanas dienā, arī šogad vienkopus pulcēsies populāri un tautā iemīļoti izpildītāji jaunā muzikālā koncertprogrammā BRĪVĀS LATVIJAS DZIESMAS.

Ja iepriekšējos gados jaunās skaņās tika apkopotas pagājuša gadsimta 80.un 90.gadu skaistākās patriotiskās melodijas, muzikālās pērles no latviešu kino zelta fonda un teātra izrāžu pūra, tad šogad godā tiks celtas pirmās Latvijas brīvvalsts laika dziesmas no Alfrēda Vintera, brāļu Laivinieku, Ilmāra Dzeņa, Eduarda Rozenštrauha, Larisas Mondrusas, „Čikāgas piecīšu” u.c. repertuāra, kuras vai ikviens latvietis zina no galvas, dungo vienatnē vai mājas ballītēs uzdzied kopā ar radiem un draugiem – dziesmas, kurās dzima Brīvība, Sapņi un Mīlestība.

„Vispirms jau tās ir kultūrvēsturiskas vērtības, kas tiek no jauna „celtas saulītē””, bilst projekta producents AIGARS DINSBERGS. „Ir svarīgi, ka dziesmas, kuras kādreiz dziedāja mūsu vectēvi un tēvi, tagad iepazīst un iemīl arī jaunā paaudze. Tās ir kā brīnišķīga saite, kas vijas cauri laikiem, stiprina garu, dvēseli un vieno paaudzes mīlestībā uz mūsu zemi un Latvijas valsti”.  „Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”, „Liepas satumst” , „Vijolnieks”, ‘”Še, kur līgo priežu meži”, „Mirdzot šķēpiem”, Šeit ir Latvija”, „Zilais lakatiņš”, „Dzīvīte, dzīvīte”, „Trīs vītušas rozes”, „Skaista ir jaunība”, „Vecpiebalgas ūdensrozes”, „Sen tas bij”, „Krizantēmas”, „Ugunskurs”, „Es vēlos mājās pārnākt”, „Nezviedz, bērais kumeliņ”, „Staburadze”, „Uz kalna stāv vientulis ozols”, „Virši zili” un daudzas citas, kopskaitā 30 dziesmas, kopā ar instrumentālo grupu Ivara Makstnieka vadībā izdziedās Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Marts Kristians Kalniņš un „Tirkizband”. Koncertprogramma „Brīvās Latvijas dziesmas” veidota ar domu, lai ikviens skatītājs un klausītājs sajustu latvietisko garu un dziedātu kopā ar pārējiem.

Koncerti notiks 9.novembrī Ogres kultūras centrā, 10.novembrī Valmieras kultūras centrā, 14.novembrī Rīgā, Dailes teātrī, 15. un 16.novembrī Jelgavas kultūras namā, 17.novembrī Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē. Biļetes uz koncertiem nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti